View Single Post
  #55  
Vechi 08.12.2021, 13:26:45
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Esti prost Moroncele, nu omul bun e prost, ci omul ticalos.

Cred ca ai ochii murdari. Prostia e intotdeauna in ochii ticalosului...

Ala e mai prost. Rautatea este prostie.
Faina postare, incepi in a ma face prost si apoi continui in a ma face ticalos, murdar si rau.

Ce minciuni si rautati mai erau de spus la adresa mea sau a lui Sebastian?

Dragul meu, n-am sustinut niciodata ca as fi destept, io am spus mereu ca altii sunt destepti, sfinti, smeriti, buni si am zis sa nu va pripiti sa-i osanditi caci nu pentru ortodoxie o faceti ci pentru slugarnicie si necredinta si nu uitati ca ducandu-va in ispita si cazand... in judecata... si osandind ca la inchizitie pe voi insiva va osanditi auto-tepuindu-va.

Revenind la subiect, dragul Domnului Iisus, domnule gpalme, tu zici ca Sebastian e pungasul. Dar n-a bagat mana in buzunar, n-a violat, n-a dat cu parul ci a cerut frumos pe facebook spunand o poveste lacrimogena din dreptul unei papusele tinere si frumoase.


Respectivul a pus botul si s-a lasat fraierit de papusica papusata timp de 2 ani de zile dar cand a aflat ca papuserpisorul din spate e un papusel atunci s-a simtit inselat, tzepuit si doreste sa se razbune.

Pai de ce sa te razbuni? Chiar nu stii ca pe facebook sunt atatea conturi false si ca oricine poate fi in spatele unui chip frumos?

Deci ar fi trebuit sa-si asume posibilitatea de a se pripi cand a dat 2000 Euroi timp de 2 ani de zile.

E ca la banca, daca semnezi fara sa citesti contractul bazandu-te pe increderea in tot felul de fatuci care-ti vand gogosi si oferte, gata, iti asumi. Degeaba mai vi apoi cu politia si justitia, dupa 2 ani sustinand ca ai fost tzepuit ca banca scoate contractul si-ti citeste de acolo si asta e daca n-ai cititi, nu te apuci sa bagi blesteme si sa faci vraji ca sa-ti dea banii inapoi ci realizezi ca tu ai fost cel ce ai dat la cererea si oferta bancii.

Tu zici ca io-s prost sau murdar in ochiul cel drept. Nu te contrazic, dar cu ce e vinovat un cersetor?

Oricine ar fi in spatele acestei persoane care cere si orice poveste iluzorie iti vinde , el nu da cu parul si nu te forteaza sa-i dai asa cum fac sistemele mafiote ale lumii aparate de aparatul represiv si tortionar care te umple de taxe si impozite.

Deci daca doar a cerut si tu i-ai dat unde e vina cersetorului?
De ce vrei banii inapoi? Te-ai invoit cu el pentru ceva si nu a respectat?
Pai daca i-ai dat de pomana atunci oricine ar fi fost, pomana ta ramane pomana chiar daca aflii ca i-ai dat pentru zidirea babiloului sau pentru plata gazilor care-ti vor lua gatul. E liber cersetorul si nu poate fi constrans de daruitorul de pomeni.

Tot te mai incapatzanezi sa mai toooot sustii mereu ca io-s prostul, ca io-s raul, ca io-s pripitul... lovind la fel sau mai rau si in fratiorul Sebastian?

@Sebastian, esti nevinovat dupa parerea mea, dar nu te gandi la ce zic io ci te uita in inima ta si da-ti seama cu ce ai gresit lui Dumnezeu si daca gasesti ceva trufie, viclenie sau desfranare atunci regreata si te vei pocai tu cumva incet incet. Uite, fa asa ca Bastus si Gerula inaintea stapanului dacilor si a Stapanului Hristos.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 08.12.2021 at 13:57:35.
Reply With Quote