View Single Post
  #43  
Vechi 31.03.2008, 19:40:11
MARIUS_DANIEL MARIUS_DANIEL is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.06.2006
Mesaje: 670
Implicit

Citat:
În prealabil postat de floryyn
Citat:
În prealabil postat de anita
Citat:
În prealabil postat de irina4m
ma uitam acum cateva zile cu verisorul meu mititel la desene animate pe jetix, cartoon nu mai stiu exact pe ce program si erau tot felul de desene cu monstri, roboti ucigasi, fantome etc. pai ce sa invete copiii de la astfel de desene ? rar mai gasesc si eu un episod de desene cu adevarat frumoase cu animalutze sau mai stiu eu ce
Cititi sau rasfoiti cartile lui Virgiliu Gheorghe despre efectele nefaste ale TV-ului.
Copiii care stau la TV. pina la varsta de 7 ani ,nu mai au puterea de a se concentra ,asa ca micsorati-le timpul de stat la televizor.Noi vrem sa avem mai mult timp liber si TV. ne scapa de aceasta grija de a sta mai mult cu copiii nostri.
Mare atentie.
Nemaipomenite cartile scrise de Virgiliu Gheorghe. Inca se mai gasesc prin librarii sau pe net, si vi le recomand cu caldura. Citindu-le, ramanem uluiti ce otrava insidioasa este aceasta tehnologie hipnotica si spalatoare de creiere. Cancer pentru creiere si suflete...in special pentru cei mici.

Aveti mare mare grija cu copilasii...feriti-i de ecran pe cat posibil, televiziunea pur si simplu le distruge creierul. La propriu!
Ai dreptate.Satanistii ce conduc lumea cred ca noi crestinii putem fi condusi prin imagini.Sa le aratam ca nu-i asa!
Reply With Quote