View Single Post
  #4  
Vechi 23.11.2022, 22:58:19
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.964
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Morgan Freeman, este platit sa zica lucruri si sa faca parte din anumite filme/documentare/si mai nou pentru discursuri la evenimente, avand in vedere ca vocea lui este atractiva pe ton de bariton si este unica, se transmite altfel.
Sper să nu-l văd și în proiectul US pt găzduirea cupei mondiale, e deja rânced dacă face același lucru de mai multe ori.

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Eu nu am citit vreodata Coranul, am vazut ca au lucruri diferite fata de ce avem noi, mai ales cand povestesc despre apocalipsa si vechea vorba a lor "daca mori fara pacate, te trezesti cu nu stiu cate virgine in Rai"....serios?!
La 600 de ani după Hristos care a spus să nu scoată sabia, apare o religie a sabiei, a triburilor care se bat pt pradă prin zona arabă, e limpede că e o religie strict pt arabi nici măcar pt africanii convertiți prin expansiune militară.

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Dar faptul ca nu a fost difuzat pe canalele de televiziune americane si britanice partea cu Morgan Freeman si discursul aproape globalist din Coran al baietelului, poate fi ceva, pentru ca in ziua de azi mass-media a inceput sa cenzureze lumea de pe internet care vorbeste despre pace in lume, lucruri bune, etc...
Din ce am înțeles emiratele și cred că și qatarul au fost implicați în distrugerea Siriei, prin finanțarea de junte militare în Siria la începutul răzmerițelor, deci e o butaforie sinistră să excluzi doar o țară pe motiv de război și nu ar trebui ca țările astea arabe să dea lecții de pace dacă au lucrat la destabilizarea unei țări moderate religios ca Siria.
În Siria era lege civilă nu religioasă, femeile nu erau persecutate pt îmbrăcăminte.

Cum era să fi exclus US pt invazia în Vietnam, sau pt Iraq de la Cupa Mondială și de la Olimpiadă, fotbalul/sportul e un instrument globalist, până și faptul că Iran a picat în grupă cu țări foste subiecte ale Coroanei Britanice Commonwealth adică Marea Britanie Țara Galilor, SUA e clar că au fost lucrați.

S-au aliat toate 3 împotriva lor, e ca și cum Statele Unite ar pica în grupă cu țările Brics Brazilia China India Rusia Africa de Sud, oare câte puncte ar face ?

E urât ce se întâmplă când un sportiv s-a apucat de performanță la 6-7 ani nu l-a anunțat nimeni că munca lui de calificare va fi distrusă peste ani de niște birocrați FIFA sau din Comitetul Olimpic, pe motive politice.

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Un musulman se tot contrazicea cu mine ca a gasit el un antichrist pe vremea noastra, unu bogat care se lauda pe net si atrage lume de partea lui, si eu ii spuneam ca nu este adevarat, acel om e prea batran (36 de ani) si nu are cum ca nu face iluzii (miracole false) cu mana si etc. Nimeni nu va stii cine va fi anticristul decat la sfarsitul lumii, cum e dictat in Biblia noastra dupa dezastre globale se va ridica, si ca va avea varsta in jurul anilor lui Iisus Hristos cand a murit pe cruce (30-33 ani) si va domni 3 ani pana cand Iisus va veni pe Pamant sa faca lege. Tot venea si spunea ca noi ortodoxii mintim, teorie interesanta, ca nu e adevarat si alte cele....hmm ...ce sa le zici.
Antihristul va fi din seminția lui Dan, una din cele 12 seminții iudaice, nu știm dacă se va naște în Țara Sfântă sau în Statele Unite, cert e că a apărut unul pe la care a mers Netanayahu și câțiva rabini, dar încă nu s-a refăcut Templul din Ierusalim.

Foarte interesant e că o parte dintre iudeii tradiționaliști, probabil cei mai fini cunoscători ai prescripțiilor religioase, nu-l vor recunoaște pe antihrist și se vor întoarce la creștinism.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote