View Single Post
  #5  
Vechi 04.04.2011, 15:29:48
ciradu ciradu is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 22.03.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 26
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Swanheart Vezi mesajul
Buna ziua!

Prietena mea a gasit la sat intr-un dulap un fel de batista care s-ar putea sa aibe farmece sau blesteme nu stiu cum sa le zic. A aparut din senin in dulap si nu ar avea cum sa apara acolo daca nu a fost bagata de o persoana straina si anume o bunica care nu locuieste in casa respectiva dar vine des pe acolo. O bunica de-a prietenei mele e mai ciudata si nu prea ne place, defapt nu place pe nimeni si o banuim ca ar fi facut ceva rau.

Ce trebuie sa facem cu acea batista? Cum sa ne scapam de ea?

Multumesc!
În primul rând, cum ți-a răspuns și Costel, mai sus, farmecele nu au putere asupra omului credincios și care se ferește de păcate. Ele se fac cu ajutorul diavolului, iar acesta are putere asupra noastră numai prin păcatele pe care le avem. Prin urmare, într-o astfel de situație trebuie chemat ajutorul lui Dumnezeu (rugați-vă, cum știți voi sau căutați în cartea de rugăciuni o rugăciune pentru izbăvirea de farmece). Iar dacă vreți ca vrăjmașul să nu aibă putere asupra voastră, spovediți-vă cu toată sinceritatea. Postiți. Iar dacă duhovnicul va considera, împărtășiți-vă.
Reply With Quote