View Single Post
  #9  
Vechi 27.08.2008, 22:16:40
mariaana mariaana is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 23.07.2008
Mesaje: 14
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mariaana
Citat:
În prealabil postat de cozia
Sofia,
informatiile sunt mai obiective cind vin din partea unor organizatii neutre, independente gen Wikipedia, nu cele gen hei rup Patriotic, nu ca ar fi rele eu sunt de acord cu patriotismul insa cu cel care ramine in limitele realului nu al imagianrului. Nu stiu de unde ai scos treaba cu asasinatul...iti spun eu ca nu interesa pe nimeni pe ce teme politice scriai atunci, TOTI O FACEAU, inca nu aparuse termenul - corect politic -
Eminescu a murit in spital la Vienna, in pace, nu ca in filme...

Adrian,
Sunt complet in asentimentul tau in privinta "intelectualilor" care scriu la EVZ, insa ca crestini vigilenti si treji nu este de ajuns sa vedem ce a creat un om ci si ce viata duce, viata care trebuie sa fie si intarire pentru noi, model.

Pentru un ortodox, popularitatea si talentul poetic care ne desfata simturile nu inseamna mare lucru in fata faptelor, si cum isi duce viata, asa ne invata Hristos.

Gindeste-te ca ai afla una si alta(uriciuni)... despre preotul/Duhovnicul tau, care SUNT ADEVARATE, confirmate DE TINE, oare ai avea puterea sa treci peste aceste "detalii" numai pentru ca ceea ce face este insufletitor?
Sofia si Iulyan au dreptate. Revin mai tarziu cu informatii mai precise.
Wikipedia e independent dar nu cred ca e obiectiv. Oricine poate scrie un articol acolo :rolleyes:
http://www.mihai-eminescu.net/
Reply With Quote