View Single Post
  #179  
Vechi 23.03.2010, 13:03:54
Dumitru73's Avatar
Dumitru73 Dumitru73 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2010
Locație: București
Mesaje: 5.788
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Penibil. Mai ales faza cu "microfonul din iad".
Mai sunt cateva care daca ar fi lipsit, ar fi fost mai respectabil.



Sa-l lasam de o parte pe par. Paisie a carui singura vina a fost ca fost poate cam credul in ceea ce priveste vestile care i le aduceau unii.
In orice caz, pozitia lui nu e impartasita intocmai de apologetii moderni ai luptei "anticip" dupa cum am mentionat deja.

Sfantul Lavrentie de Cernigov n-a glasuit nimic anticip, doar unii (Danion Vasile) l-au inrolat in lupta anti-apocaliptica cu lanturile propriilor rationamente cara arata ca totusi n-a trecut suficient de mult timp de cand s-a lasat de yoga.

Daca dl. "inginer" Mircea Vlad zice o prostie si am dat deja un exemplu cat de prost poate sa argumenteze ceva (strici reperele de pe codul de bare, nu mai functioneaza, asta inseamna ca codul de bare are 666 si cipurile la fel) , nu inseamna ca altii trebuie sa-si sparga capul sa arate ca prostia nu e adevarata.

Adica daca zice un nebun ca e luna patrata, poate ar trebui trimis pe Luna sa vada ca nu e in colturi. Si nu doar el (ca poate a fost corupt pe drum) ci toata echipa de sustinatori.

Mai ai pe lista? Ca iti mai zic.



Care varianta e aia? Ai aflat-o cumva inaintea mea? Ca nu cred ca am mentionat-o pe aici.
Si cum am impus-o?



Da..s-a vazut, erau vreo 100 la Guvern si pe dealul Patriarhiei, cu tot cu yoghini si cei de la Noua Dreapta, ceea ce nu inteleg de ce unii din ei tineau sa se numeau ortodocsi din moment ce strigau lozinci anticlericale.



Poate la tine in buletin o fi trecut vreun "666" la mine nu e.

In ceea ce priveste legitimarea, sa nu te plangi daca ai sa trebuiasca sa platesti un teanc de amenzi in locul Antoniei care o fost prinsa de vreo cateva zeci de ori pe centura practicand "cea mai veche meserie din lume" (cum i se zice), ca doar cu numele de botez ai vrut sa te legitimezi, dupa ala te-au luat..
Deci, aveti aceleasi nume de botez, impartiti acelasi destin social. De martiri, desigur..



Sigur ca da, nu e o gluma, legatura cu codurilede bare si cu cipurile ESTE.
Sunt de acord cu AlinB.
Unele faze sunt dea dreptul penibile (vezi microfonul din iad).
Reply With Quote