View Single Post
  #340  
Vechi 22.02.2015, 16:55:32
Illuminatu Illuminatu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.03.2012
Locație: Mures
Religia: Ortodox
Mesaje: 951
Implicit

Citat:
În prealabil postat de abaaaabbbb63 Vezi mesajul
De fapt observ ca lumii ii place sa creada ca stiu cum judeca Dumnezeu, ba chiar actioneaza in consecinta, incercand sa faca dreptate Acestuia, exemplu fiind chiar postarile lui Igor, sau ale altora.

Macar de zice cineva ceva, sa zica cu "Eu cred ca ce faci este gresit", nu "Dumnezeu crede ca ce faci este gresit". N-o sa stie nimeni in viata nimic despre ce vrea/ cum este/ ce este/ ce inseamna Dumnezeu.
Nu a afirmat Sf.Ap.Pavel ca sfintii vor judeca lumea?
Dumnezeu din Iubire pentru noi ne descopera judecatile Sale!
De ce vreti sa luati de la sfintii lui Dumnezeu intelepciunea judecatilor lor? Doar pentru ca voi, sectarii nu ati ajuns si nu veti ajunge niciodata la descoperirile lui Dumnezeu?

Dumnezeu fie laudat ca a lasat pruncilor descoperirea intelepciunii Sale ... fie ca vreti voi, fie ca nu vreti!
__________________
"Pentru că mulți amăgitori au ieșit în lume, care nu mărturisesc că Iisus Hristos a venit în trup; unul ca acesta e amăgitorul și antihristul." 2 Ioan 1,7.
"Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru, ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai marita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu Cuvantul L-ai nascut, pe tine cea intru adevar Nascatoare de Dumnezeu te marim!"

Last edited by Illuminatu; 22.02.2015 at 16:57:33.
Reply With Quote