View Single Post
  #216  
Vechi 26.03.2010, 11:19:38
topcat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de NEYRA 383 Vezi mesajul
nici o data ,dragul meu domn,TOPCAT.Toti avem cate o perioada buna in viata,si ce e drept atunci cam uitam de Dumnezeu,dar la dumneata sunt semne bune ca ,desi va declarati ateu, si mai cred ca sunteti si tanar , si inca nu v-ati lovit poate de problemele vieti de zi cu zi,totusi .................cauti dovezi ale pedagogiei Lui Dumnezeu,si pe care cred ca le vei intalni curand in viata,pentru ca daca nu ai cauta sa-L intelegi pe Dumnezeu si minunile infaptuite de EL,nu te-ai fi numarat prin membri acestui site,.............................numai ca sa ne spui ca esti ateu,pentru ca ACUM iti merge bine,vei intelege pe DUMNEZEU cu adevarat atunci cand il vei cauta si cunoaste cu adevarat,dragul meu frate,intru HRISTOS. Nu cred ca cineva va reusi sa te convinga prin cuvinte sau prin exemple,traite de altii,si care nu sunt ,palpabile si descoperite de dumneata si sa traiesti,acele momente pline de emotii a descoperii,LUI Dumnezeu................un singur lucru este cert; Dumnezeu este pretutindeni si omniprezent................necazul este ca multi avem valuri pe ochi si nu-L vedem la fel cum nu vedem nici ...........curentul electric de exemplu.............dar stim ca el exista,..............
Daca vrei cu tot dinadinsul sa legi intimplari din viata, neplacute sau nu, de o entitate supranaturala e o alegere personala. Singura mea obiectie este ca trebuie sa intelegem ca aceasta alegere este una pur personala si subiectiva. Alegerea mea este explicatia stiintifica, pentru ca eu consider ca e cea mai obiectiva posibila.
Am avut si eu necazuri, si in general astept sa vina altele cu virsta, sigur nu asa de mari ca altii, si nu m-ar fi ajutat cu nimic sa le pun in circa unei entitati supranaturale. Sint necazuri carora daca le intelegi cauzele poti sa treci altfel peste ele. Ceea ce va doresc la toti.

Last edited by topcat; 26.03.2010 at 11:21:46.
Reply With Quote