View Single Post
  #7  
Vechi 26.02.2024, 23:29:52
cozia cozia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.575
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Argesean123 Vezi mesajul
cand am simtit cu cineva o conexiune reciproca, mi s-a cerut imediat profil online ca sa ma prezint si cand spun ca nu am si nu particip la asa ceva, domnisoarele fac niste ochi mari si pur si simplu le piere zambetul de pe fata si se indeparteaza de parca ai fi vreun violator. astea sunt timpurile...
Citeva observatii...
- Mie mi se pare normal ca domnisoarele care dau curs conversatiei tale in autobuz, sa se foloseasca de softul online pentru a evita vre-o capcana perversa avand in vedere ca din 89 incoace portile iadului au fost larg deschise in Romania. Si da, astea sunt timpurile si foarte bine ca sunt asa. Altfel ar fi dezastru pentru aceste suflete lipsite de protectie impotriva pradatorilor interni si externi(din afara tarii, mai ales!)

- Capitolul domnisoare:
Parerea mea este ca un om care merge pe 36 de ani ar trebui sa aibe un grad marit de maturitate si sa inteleaga ca pustioaicele de 16-18 ani care umbla de mana prin parcuri nu mai fac parte din liga lui. Adauga un 8-10 ani si poti fi parintele lor...deci cam naspa, nu-i asa?

- De partea cit de rare sunt domnisoarele virgine( in "timpurile" astea) nici nu mai vorbim... in caz ca acesta iti doresti la 35 de ani. Parerea mea este ca trenul ala s-a dus.

- Ca urmare n-ar strica sa-ti faci un profil online unde atasezi si grupul de prieteni, colegi de birou, membrii de familie pe care ii ai si care prin prezenta lor pot garanta pentru tine si echilibrul tau mintal(nu-i o gluma!). Adica este ceva comparat cu NIMIC. Nu uita ca lipsa prietenilor este un mare semn de alarma pentru oricine intra in contact cu tine!

- Sfatul meu:
Avind in vedere ca doresti sa intilnesti pe cineva din comunitatea unei biserici ce ai putea face este sa participi la pelerinaje pe la manastiri. Cele de o zi mai ales nu te costa o mana si-un picior, sunt destul de ieftine iar timp de veselie, povestiri, socializari si apropieri cu femei credincioase de toate virstele cit cuprinde tatica
De cite ori am fost s-a lasat cu numere de telefoane, dorinte de intilniri particulare si formari de grupuri pentru urmatoarele iesiri. Asa ca baga mare! Succes!

Last edited by cozia; 26.02.2024 at 23:52:12.
Reply With Quote