Subiect: Bine de stiut
View Single Post
  #14  
Vechi 23.06.2014, 15:20:12
I.Calin's Avatar
I.Calin I.Calin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.08.2010
Locație: România
Religia: Ortodox
Mesaje: 822
Implicit

Doamnă, dragă, nimeni nu ne obligă să intrăm pe pagini web!
Regula I După cum, nu intra în casa mea dacă nu te poftesc... Dar dacă îmi lansez invitația la oricine și oricând vrea să intre, nu e vina mea dacă eu sunt bolnav de tuberculoză, e vina celui ce a intrat în casa mea. Eu nu-l avertizez pentru că nu am chef. Ia-ți măsuri de precauție și nu te plimba tam-nesam...
Regula II Dacă totuși ai intrat în casa mea (=pagină web) acceptă regulile mele. Fiul meu de 12 ani știe chestia asta și nu mai accesează Facebook (deși a mințit că are 18, i-am explicat ce vrea să facă și să "blocheze" adminul pentru colectare de informații)
Regula III Nu publica datele reale, adică minte și nu te comporta ca mine care le ofer informații la grămadă. Fiindcă... mi se cam rupe despre ideea celorlalți despre mine. Singur Tatăl Ceresc hotărește ce și cum!

P.S. Ăla 666 înseamnă și "la dispoziția oricui pentru orișice"!
__________________
Mulțumescu-Ți Ție, Doamne, pentru toate, pentru fiecare zi și pentru moartea ce va veni, Te ascult, Doamne și nici măcar după ascultare, nu-mi da mie, ci numai după voia Ta, ajută-mi părtaș să fiu binecuvântărilor Tale, acum și întru împărăția Ta. Amin.
Reply With Quote