View Single Post
  #23  
Vechi 06.08.2021, 14:19:40
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.277
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ALARIC Vezi mesajul
Da, am observat ca sfintii din vechime de multe ori "inotau impotriva curentului", se cam sustrageau dogmelor oficiale ale vremii. Si nu prea erau bine vazuti in societate, mai ales cand auceau vesti proaste.

Ca tot eram in topicul acesta uite ce spune Ecclesiastul:
"Tot ceea ce mâna ta prinde să săvârșească, fă cu hotărâre, căci în locuința morților în care te vei duce nu se află nici faptă, nici punere la cale, nici știință, nici înțelepciune."
sau:
"Cei vii știu că vor muri, dar cei morți nu știu nimic"
Da-da, sigur ca da, mortii sunt atat de morti incat tot ce iubesc si fac e pentru ca sa se iubeasca tot mai mult pe ei insisi... de acolo si supararea cand pierd si de aia se razbuna pe Dumnezeu si pe sfinti.

Mortii nu se vad si nu stiu ca se iubesc numai pe ei insisi ori de cate ori ”iubesc” pe Dumnezeu sau pe altcineva. Te ia!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 06.08.2021 at 14:24:03.
Reply With Quote