View Single Post
  #10  
Vechi 10.08.2021, 00:57:57
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.966
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Nu prea se explica prin mostenire, din moment ce in 1992 si 1996 am luat 4 medalii de aur, care erau in media olimpiadelor din perioada comunista.
Algoritmul nu era cam la 3 olimpiade un salt la mai mult de 4 de aur, o să mă uit, poate așa era algoritmul 2 olimpiade cu 4 medalii de aur, venea a 3-a cu mai mult ?

În perioada 2000 nu erau calculatoare, toți erau prin săli sau pe terenuri de sport, calculatorul și it-ul au distrus implicarea tinerilor în sport, deși acum it-ul ajută mult la monitorizarea parametrilor sportivilor cu niște senzori puși pe înotători, fotbaliști, atleți.

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
In perioada comunista nu eram mare forta in sport, in medie luam 4 medalii de aur, la Monteal am luat 4 medalii de aur, dintre care Nadia a luat 3.
În perioada comunistă se vorbea foarte frumos de sportivi și nu era voie să-i critici la televizor, aceștia se simțeau respectați și susținuți și dădeau totul, dacă nu puteau mai mult aia era, poate mai erau și furați la box, la notele de la gimnastică, Nadia a fost ciupită de aur la Moscova îți arăt unde am găsit.

România întâmpinată cu ovații în picioare din partea spectatorilor în Los Angeles 1984 https://youtu.be/qyH7UOXNIJE?t=7435

Comentatorii americani spun că am fost jefuiți la ediția anterioară din Moscova.

Acuma se vorbește cu cine se iubește Asiana Peng o gimnastă dintr-o familie chino-română, cum și-a bătut Drăgulescu nevasta, ce pedichiură are Nadia (comentariu Banciu acu ceva ani).

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Ungaria e la nivelul nostru, asa ca are jumatate din PIB-ul nostru. Tarile bogate din vest au luat 10 medalii de aur (Franta, Germania, italia, Olanda), Ungaria 6. Desi e o scadere, tinand cont ca la ultimele 2 olimpiade au luat cate 8 medalii de aur. Ei luau si in perioada comunista cate 10 medalii de aur, cand noi luat cate 4.
Țările din Europa au fost date peste cap și de fusul orar diferența între fusul orar din vestul Europei și Japonia e de 7 ore, fiecare oră necesită o zi de acomodare pt europeni x 7 nu au avut timpul acesta.

Plus cooperativa asiatică în disciplinele unde juriul are influență la medalii și la programările pe culoare favorabile sau la timpi de odihnă mai mulți în serii -cooperativa Japonia-Coreea de Sud- China- Taiwan a funcționat împotriva europenilor pe unde decizia era la limită.

E adevărat că și la Paris va fi o cooperativă a europenilor vs asiatici și sud americani, și diferența de fus orar va fi în avantajul europenilor, roata se întoarce.

Ungaria necesită o întreagă postare dedicată referitor la investiții.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 10.08.2021 at 01:00:34.
Reply With Quote