View Single Post
  #17  
Vechi 15.01.2014, 12:29:53
Florinvs Florinvs is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.12.2012
Locație: Husi, judetul Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.893
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Corinusha Vezi mesajul
Oi citi omul mai usor, dar tot e nevoie de timp, cat de putin, dar nevoie.
Si, daca te rog, poti sa ma tutuiesti? Mersi.

Parinti plecati in strainatate erau si inainte; poate nu ca acum, dar erau. Dar da, aveam niste limite. Nu ca as fi eu nu stiu cat de inaintata in varsta; fac doar 24 de ani, dar ce vad in ziua de azi la adolescenti si copii, ma lasa perplexa.
Sincer, cred ca si ce se promoveaza azi la TV are o contributie destul de maricica la fenomenul asta (vezi scandalurile de peste tot de prin emisiuni)...
Multi ani inainte si mai ales buni iti doresc!

Cu televizorul ne uitam si noi- dar atunci la varsta adolescentei nu puneam asa mare pret pe televizor- probabil fiind si anii 90 , si faptul ca am locuit intr-un oras mai mic (aici in Husi televiziunea prin cablu nu a aparut inainte de 1994-1995, in rest fiind doar TVR-1 si moldovenii de peste Prut). Atunci -si poate am fost mai avantajati asa- mai ales vara principala preocupare era partea sportiva- fotbal, bicicleta, pentru fete handbal, apoi cartile de joc, sahul, tablele. Foarte putini aveau chef de stat vara in casa sa se uite la televizor.
Erau niste lucruri mai simple, dar mai frumoase, si in plus in grupul nostru nu existau persoane cu fite sau cu nasul pe sus- toti eram cam la fel.
Reply With Quote