Subiect: Masonii
View Single Post
  #7  
Vechi 17.05.2011, 16:17:00
konijiro's Avatar
konijiro konijiro is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.04.2009
Mesaje: 1.114
Implicit

Citat:
Am observat pe filmuletul ingerul digital si pe mai multe ca la americani unii oameni deja isi pun respectivele cipuri.
Daca te intereseaza subiectul, un film conspirationist ca cel pe care l-am mentionat nu e cea mai buna sursa de informare.

Citat:
Din cate am citit cine are acel cip gandeste diavolul in locul sau.
Haha. Pe asta nu am mai auzit-o. Si mai exact cum se va intampla asta? Care e mecanismul?

Citat:
1.aceste cipuri vor veni rapid si in romania?
Au ajuns deja. In buletine si pasapoarte.

Citat:
2. Vom fi obligati sa purtam aceste cipuri? si astfel nemaiputand sa vindem si sa cumparam nimic vom muri de foame(cine va avea semnul fiarei pe mana dreapta doar aceea vor mai putea cumpara si vinde) de aceea intreb cine va urma calea Domnului va muri de foame?
Te rog sa postezi un link catre o initiativa legislativa (atentie, nu catre site-uri conspirationiste) care sa arate ca o lege de genul asta e in proiect, sau macar exista o intentie de a implementa asta la un moment dat.

Citat:
2)La inceput nu,dar cu timpul te vor obliga sa-l porti,din cate am auzit se vor introduce intr-un vaccin si vor ajunge in corp,deci in concluzie te vor obliga sa-l porti pana la urma...ceea ce este implicit FOARTE grav!!!
Da, ar fi foarte grav. Dar daca tot ai auzit asta, ai verificat si credibilitatea (si implicit dovezile aduse de) sursa informatiei?
__________________
Traieste o viata implinita. Daca exista zei, si sunt drepti, nu le va pasa cat de devotat lor ai fost, ci vei fi binevenit datorita virtutilor de care ai dat dovada de-a lungul vietii. Daca exista zei, si sunt nedrepti, oricum nu ai vrea sa le fi devotat lor. Iar daca nu exista zei, atunci vei fi disparut pur si simplu, dar vei fi trait o viata nobila, care va ramane in amintirile celor dragi. - Marc Aureliu
Question everything.
Reply With Quote