Subiect: Minuni
View Single Post
  #6  
Vechi 01.09.2012, 22:08:48
andravenache andravenache is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.03.2011
Locație: Timisoara
Mesaje: 98
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Georgiana1995 Vezi mesajul
As vrea sa imi povestiti despre intamplari care vi s-au parut a fi adevarate minuni.Ca de exemplu ca v-ati rugat la o anumita icoana de la biserica cutare si ca s-a indeplinit ce va doreati.Eu sunt din Bucuresti si am inceput sa merg ceva mai des la biserica Sfantului Spiridon vechi si sa ma rog la icoala Lui care se spune ca este facatoare de minuni.Astept sa vad ce imi spuneti.Domnul sa fie cu noi!
Buna, Georgiana!

Nu stiu daca ceea ce iti voi povesti eu se incadreaza la ceea ce cauti tu, dar mie mi s-a intamplat o minune chiar zilele trecute: Dupa ce de cateva saptamani ma deranjau foarte tare ochii (ii simteam uscati, ma usturau si, in plus, ma durea si capul), saptamana asta parca era mai rau, pentru ca imi simteam ochii umflati (desi nu se vedeau asa) si simteam o ameteala si o durere de cap de parca nu as fi dormit de 3 nopti.
In aceste conditii, marti m-am culcat mai devreme (la ora 21:00), sperand ca un somn bun ma va repune pe picioare. Dar miercuri m-am simtit la fel de obosita. Miercuri (acum, in 29 august), am reusit iar sa ma culc pe la 22:00, dar ma simteam foarte adormita si simteam ca mi se lipesc ochii. Totusi, am reusit sa spun o rugaciune scurta si sa Il rog pe Dumnezeu sa imi dea El sanatate, sa ma vindece si sa imi dea energie si putere pentru a putea muncii.
Vreau sa iti spun ca joi dimineata, am adormit si m-am trezit de-abia pe la 7:15 (deobicei la 7:30 plec la servici), insa cu toate astea am ajuns la lucru la timp (doar 1 minut intarziere). Si.... cel mai important: de joi nu ma mai ustura ochii, nu ii mai simt umflati si ma simt plina de energie! Si pentru asta vreau sa ii dau SLAVA DOMNULUI! pentru ca ne iubeste si ne asculta chiar si atunci cand cerem lucruri marunte precum acesta pe care l-am cerut eu :D
Reply With Quote