View Single Post
  #285  
Vechi 23.05.2016, 15:12:33
Florinvs Florinvs is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.12.2012
Locație: Husi, judetul Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.893
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Stim, pentru tine e inclusiv normal sa aiba relati isexuale, chiar daca nu exista (inca) bazele pentru o familie, adica actul casatoriei.

Dar important este ca "au intentii serioase".

Pe urma, religia pana la urma e o simpla fantezie, spuneau tovarasii comunisti pentru care ai toate admiratia, asa ca de ce ar sta in calea unui lucru atat de real cum e familia?

Imi pare rau- dar eu nu am spus nicioadata asa ceva, ca religia ar fi o simpla fantezie! Va rog sa nu-mi atribuiti niste lucruri pe care nu le-am spus!

Iar legat de a doua parte a afirmatiei- ca as aveea toata admiratia pentru cei numiti de dumneavoastra tovarasi comunisti! Eu nu apreciez sau nu critic un om in functie de ideologia politica a lui, ci in functie de faptele si actiunile sale concrete (indiferent ca este comunist, liberal, taranist, social-democrat, etc).
Doi oameni care intamplator au acceiasi ideologie politica nu pot fi judecati la fel- unul poata sa faca lucruri bune, altul lucruri rele.
De exemplul pe Stalin il consider un criminal feroce, un individ care a fost paranoic si obsedat de putere si care a facut mult rau poporului sau, dar pe Ceausescu de exemplul il consider un om care a facut si multe lucruri bune si care a fost totusi patriot.
Reply With Quote