View Single Post
  #8  
Vechi 23.07.2007, 09:51:32
veilur veilur is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.01.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.420
Implicit

Principalul pacat care ma domina este mandria, am un soi de orgoliu in mine ce ma determina ca intr-o cearta cu cineva sa nu renunt la replici, ci mai mult sa ma inversunez in dusmanie. Cate odata ma mai roade invidia, ravnesc la bogatiile altora, adica as vrea sa fiu bogat(patima banilor, lacomia), uneori ma deprima lipsa banilor si situatia in care ma aflu. Mai aspir sa ma laud cateodata cu ce bunuri detin, desi nu am mare lucru, hehe cum e omul :). Mai ales cand merg cu bicicleta pe strada mai trag cu ochiul la fetele dragute, de ce sa nu recunosc, ca doar sunt baiat:D, uneori ma mai bag si in vorba cu ele pt. ca si ele ma ispitesc la vorbe desarte...Imi place sa manac mult si sa beau mult(lacomia pantecelui), nu tin post, fapt din care se nasc multe alte patimi de care totusi nu as vrea sa mentionez aici, las pe voi sa intuiti. Nu prea ascult de parinti, am obiceiul sa mint, uneori aveam ganduri sa fur, cand am de invatat ceva imi pierd timpul gandindu-ma la cate sunt pe lumea asta. Nu frecventez biserica, sunt lenes si aman de pe o zi pe alta, sunt dezordonat si toate rautatile pe care le poate avea un pusti la varsta de 19 ani. Cu toate astea continui sa traiesc asa fara sa fac nici o schimbare. :) :(
Reply With Quote