Subiect: o mica rugaminte
View Single Post
  #11  
Vechi 22.01.2011, 22:37:51
Andrei_so Andrei_so is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 08.09.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 28
Implicit

Citat:
În prealabil postat de o nestiutoare_ Vezi mesajul
Insanatosire grabnica iti dorim!Maica Domnului sa mijloceasca pentru tine totdeauna.
Sa treci examenele cu bine,fiind luminat de Duhul Sfant.
Hristos sa te intareasca intr-u rabdare si sa-ti dea putere.
Sa ne auzim cu bine:).
Amin! Maicuta Domnului sa fie si cu tine mereu!

Citat:
În prealabil postat de Raoul Vezi mesajul
Dumnezeu sa te rasplateasca! Ma cheama chiar Raoul. Mai exact Raoul Andrei Mult succes in sesiune si tie,Domnul cu tine!

De mare folos ne vor fi rugaciunile facute unii pentru altii (pacat ca putina lume realizeaza asta).
Multumesc, Raoul! Domnul sa te apere!

Citat:
În prealabil postat de caty_deea Vezi mesajul
Sfantul Andrei sa ne ajute pe toti .Si pe mine ma cheama Andreea si am examene.Spre deosebire de Andrei eu nu am varicela(am avut :/).Mult succes si sa ai grija de sanatatea ta in primul rand ca e mai importanta decat niste examene.
Eu de multe ori am avut incercari de boala chiar inainte de examene,dar sa stii ca simteam ca sunt intarita de Dumnezeu .Probabil ca mi se intampla asta pt ca tot universul meu era facultatea,studiul.Si Dumnezeu ma smerea si imi arata ca daca nu am sanatate nu pot da randament la examene.Si acum nu ma mai rog Doamne ajuta.ma sa iau note mari,ci Doamne da.mi sanatate si minte luminata si sa se faca voia ta.
Mult succes in sesiune Andreea! Bunul Dumnezeu sa te lumineze! Eu incerc sa fac tot ce e omeneste posibil, sa fac o prioritate din a trai cat mai aproape de Dumnezeu, iar de restul se ocupa El.

Citat:
În prealabil postat de glykys Vezi mesajul
Sa iti ajute Dumnezeu, Andrei, sa iei toate examenele! Trebuie credinta in Dumnezeu. Pe mine m-a ajutat mereu Sfantul Antonie, cand am avut examene grele.
@glykys: Domnul sa te ocroteasca! Ma voi ruga si eu Sfantului Antonie.

Din suflet va multumesc tuturor! Va raman dator cu cel putin un pomelnic si/sau o rugaciune! :)

Noaptea asta o sa fie mai grea, dar cu nadejde in Dumnezeu si prin mijlocirea Preacuratei Maicii noastre si Pururea Fecioara Maria, ale tuturor sfintilor si cu ajutorul rugaciunilor voastre poate voi ajunge marti la examene.

Imi cer iertare ca nu am raspuns chiar la fiecare in parte, dar toti aveti loc in inima mea si in rugaciunile mele.
Reply With Quote