Subiect: o mica rugaminte
View Single Post
  #19  
Vechi 30.01.2011, 16:06:38
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de Andrei_so Vezi mesajul
Ultimele semne ale bolii trec. Mi-as fi dorit intr-o masura mai mare sa merg la acele examene decat sa ma vindec, dar nu m-am mai dus, si intr-adevar a fost mai bine. Slava lui Dumnezeu pentru toate!

Dumnezeule al dragostei, Tie sunt dator a-Ti multumi pentru dulcele simtamant al dragostei si ocrotirii, de care ma bucur. O, Cel ce esti izvorul tuturor bunatatilor, revarsa binecuvantarea si binefacerile Tale peste aceia pe care inima mea ii cinsteste si ii iubeste, peste robii Tai Raoul Andrei, Andreea si peste toti cei care s-au rugat pentru mine. Apara-i de toate primejdiile ce bantuie viata muritorilor pe pamant. Fa sa rasara asupra lor intotdeauna un soare stralucitor, ca sa risipeasca norii grijilor si ai suferintelor din viata lor. Umple inimile lor de bucuria mantuirii Tale, povatuieste-le pasii pe cai drepte, in scopul mantuirii si al fericirii. Nu lasa ca apasatoarele suferinte sa le innoreze fruntea si sa le amarasca inimile. Nenorocirile lor sa nu faca a li se cobori lacrimi in ochi, inimile lor sa nu fie jertfa intristarilor. Fa ca fiecare din zilele lor sa fie o frumoasa zi de primavara, viata lor sa se asemene unui rau limpede si lin, ce curge prin gradini inverzite si pline de flori. Iar daca vor fi amenintati de nenorocire, fii aparatorul si ocrotitorul lor, precum ei sunt aparatorii mei. Ori in ce parte vor merge sau se vor afla, umbreste-i cu bunatatea si apararea Ta. Da-le, Dumnezeul meu, toate placerile si toate bucuriile iertate muritorilor care pazesc poruncile Tale si fac bine aproapelui lor. Ingerul Tau cel bun sa-i insoteasca si sa-i pazeasca in toate zilele lor si, dupa o viata lunga, plina de binefaceri si fapte bune, sa se invredniceasca a dobandi bunatatile Tale cele fara de sfarsit, gatite tuturor celor ce lucreaza virtutea. Amin.

Rugaciunea este luata dintr-o carte. Imi cer iertare pentru ca nu au aparut decat numele pe care le cunosteam si mi-au fost incredintate; sper ca n-am omis pe cineva.

Doamne ajuta!
Ma bucur mult ca esti bine!Doamne ajuta!
Reply With Quote