View Single Post
  #55  
Vechi 18.10.2010, 12:30:23
horatiu.miron's Avatar
horatiu.miron horatiu.miron is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.04.2010
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 816
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AndruscaCIM Vezi mesajul
Exact asa gandesc si eu...e o lege a Frantei, a Germaniei...oricarei tari care nu e musulmana, pe aia sa o respecte.

Eu nu cred in minciunile astea ca femeile astea cu burqa se imbraca asa pentru ca vor...dar absolut deloc, si tocmai despre asta e si vorba.

Am vazut una singura in Hamburg...iar sotul mergea in spatele ei...de ziceai ca o ducea spre esafod, ori asa ceva nu e normal intr-o cultura in care barbatul si femeia sunt egali...e pur si simplu ceva de neinteles, si netolerat, intrand in contradictie cu aceasta lege.
Dupa cum am zis si mai sus, e trist, foarte trist ca se intampla astfel de chestii, dar ca femeie opresata trebuie sa pui si tu osul pentru viitorul tau. Daca nu incerci sa scapi de un astfel de sot, daca nu te adresezi nimanui, daca nu ceri in gura mare sa fi tratata ca o fiinta umana, atunci meriti ce ti se intampla. Nu traim intr-un stat islamic, unde intregul sistem considera ca femeia nu inseamna nimic si nu are nici un drept.

Putem, asadar, trage concluzia ca cele care accepta un astfel de tratament din partea sotului, intr-o tara ca Franta sau Germania, se simt bine ducand o astfel de viata.

Si, la urma urmei, de ce e atat de greu sa credem ca exista femei care de bunavoie poarta acel val? Indocrtinarea religioasa face minuni.
__________________
Quidquid latine dictum sit, altum sonatur.

User vechi: hmiron.
User si mai vechi: scrabble.
Reply With Quote