View Single Post
  #10  
Vechi 02.04.2011, 00:50:10
lvlarian lvlarian is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 30.01.2011
Locație: intreBotosani si Londonsani
Religia: Ortodox
Mesaje: 7
Post

Citat:
În prealabil postat de goldfinger17 Vezi mesajul
Am 16 ani.....de ceva vreme cand ma duc in Duminici la Sfanta Biserica (desi nu ma duc in fiecare Duminica) simt ca o forta imi zdrobeste spatele inauntru in zona gatului un pic mai jos....nu stiu este o forta puternica si imi da un foarte mare discomfort....uneori imi doresc sa se termine cat mai repede slujba ca sa ies undeva sa ma intind sau sa stau jos...Familia mea nu prea este cu ale lui Dumnezeu insa eu vin sa invat ceva de la casa fratelui Hristos caci este obligatia crestinului cum am spus nu ma duc regulat...Acasa citesc cand prind cate ceva interesant despre Dumnezeu in general ...Demult Dumnezeu vrea sa vin catre el insa pana acum 1 an nu cunosteam prea multe despre EL.Tin sa va spun ca in afara de iarna asta cand era multa lume nu am avut curajul sa ma spovedesc si eu cum trebuie insa am acum o lista indetaliata cu toate pacatele pe care le-am facut pana acum....Imi este asa greu si asa rusine sa le marturisesc...Nu stiu ce sa fac....Ma simt atras de Dumnezeu si de ale Sale...Am descoperit pana acum doar o parte din lucrurile Sale...stiu ca ar trebui sa ma duc sa ma spovedesc dar am o teama,o deznadejde o ,,ceva,, inauntru-mi care ma opreste.......Totusi am vrut sa va spun ca ma simt foarte rau cand ma duc de ceva Duminici la Biserica dar numai cand sunt in biserica..atat.Ma doare spatele si il simt greu iar capul imi vajaie si am ameteli:|...nu stiu ce sa fac....nici nu prea sunt apropiat de preotul din cartier desi este un om bun la prima vedere....MA SIMT INCUIAT :| ...Poate aveti vreun sfat...
Nu esti incuiat,ci abia te a descuiat Cineva,iar altcineva(adica ala rau)te vrea incuiat la loc,ca asa incuiati suntem ai lui...
toti care ti au rasp au zis ca e cel rau,eu la fel subliniez....nu te lasa,ai 16 ani ,esti un tanar puternic,te respect,eu la varsta ta eram jale(nu ca acum nu as fi).eu cnd nu merg o Duminica la Liturghie ma simt cel mai pustiu om ,gol pe dinauntru,eu muncesc in londra,singura mea clipa de relaxare si in care simt ca traiesc e Duminica la Biserica si cand ma rog seara si dimineata.Roaga te la Dumnezeu ca numai El este scaparea ta!nu te supara ca te intreb,stii de rugaciunea lui Iisus??trebuie sa o zici cat poti de mult(in gand),se mai numeste si rugaciunea mintii...DUMNEZEU SA TE INTAREASCA ,mergi si la Sf.Maslu cand poti si nu ti mai fie rusine,rusinea aia nu ti este proprie,e o rusine straina,e singurul mod in care diavolul te mai tine legat de el,odata ce te ai spovedit te ai si lepadat de pacat,de diavol...nu ti asculta rusinea asta...nu vezi ca traiesti in regret,in frica???stii ca ai pacatul facut,de asta te simti incarcat,rusinos,...rusine sa ti fie cand vrei sa faci un pacat,nu atunci cand vrei sa te lepezi de el...cauta un INDREPTAR DE SPOVEDANIE de ARHIM.CLEOPA ILIE,citestel si hotatat sa mergi la Spovedanie,mantuirea ta asta e...o sa intelegi cu timpul multe si minunate...
Rugaciunea lui Iisus:DOAMNE IISUSE HRISTOASE, FIUL LUI DUMNEZEU ,MILUIESTE MA PE MINE PACATOSUL(PACATOASA)!
Doamne ajuta!

Last edited by lvlarian; 02.04.2011 at 00:52:39.
Reply With Quote