View Single Post
  #5  
Vechi 08.01.2008, 17:07:15
strajeru's Avatar
strajeru strajeru is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.11.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 362
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru strajeru
Implicit

Doamne Ajuta frate Robert!Intrebi daca exista extraterestrii.Afla ca nu exista.Toate aceste fenomene extrarestre sunt doar fenomene demonice,deci extaterestrii=demoni.Am citit ceea ce ai scris mai sus si nu mi s-a parut nimic ciudat.Ai auzit vreodata de tehnici de manipulare?Cam asta fac acesti "cercetataori"sau "oameni de stiinta".Ne manipuleaza prin argumentul intaririi.TREI DOVEZI PALPABILE a lasat Mantuitorul nostru IIsus Hristos in urma SA care sa ne arate ca invatatura SA este singura adevarata.1.Lumina care vine din cer in fiecare an la Ierusalim atunci cand se sarbatatoreste Pastele Ortodox si aprinde lumanarile.2.Trupurile Sfintilor care nu putrezesc,au o mireasma foarta frumoasa si fac minuni.3.Demonizatii,acei oameni care sunt posedati de un duh rau.Atunci cand sunt in Biserica si se savarseste o Taina(Maslul sau Sfanta Liturghie)spun adevaruri uluitoare si se comporta mai mult decat anormal(zboara,tipa ca tot felul de animale etc.).Nu stiu daca ai fost la vreo slujba la care sa participe si un demonizat.Eu unul am fost si ce am vazut acolo m-a cutremurat.Vad ca esti destul de erudit,si ca ai citit foarte mult.insa ...nu cauti unde trebuie.Cand cineva exprima un Crez pe care doreste sa-l inoculeze si altora trebuie sa tina cont de anumiti factori foarte importanti:1.Sa fie de o morala desavrsita el intai,sa poata fi demonstart acel Crez si lista ar putea continua.Poate te intrebi de ce spun da extraterestrii sunt demonii.Ei bine afla ca toata chestia asta cu ozn-uri,etc a aparut doar din secolu 20.Demonii,pt. a putea insela pe oameni si mai ales pe cei imbunatati cu viata luau chip de ingeri luminosi.Acum nu mai fac acest lucru pt ca lume din ziua de azi s-a departat foarte mult de Dumnezeu si in micimea mintii ei ar dori ca locul lui Dumnezeu sa il ocupe stiinta(cel putin asa,si-ar linisti constiinta pt relele care le fac zi de zi).Daca diavolul ar lua chipul unui inger de lumina in ziua de azi,iti dai seama ca multi s-ar intoarce la Dumnezeu.Dar el stie ca aparand sub aceste forme futuriste ii indeparteaza pe oamni si mai mult de Dumnezeu si daca pana acum erau doar indoielnici in credinta vazand un "extraterestru"s-ar convinge imediat ca Dumnezeu nu exista sau ca nu i-a creat numai pe ei ci si alte civilizatii.Uite,mai gandeste-te la un lucru:daca extraterestrii sunt atat de evoluati de oare au atatea accidente si probleme tehnice la nave incat trebuie sa aterizeze asa...brusc si fortat.Sau..de ce oare fac atat de multe rapairi omenesti?Pt a ne studia nu ajunge doar 2-3 mostre,maxim?Este foarte mult de discutat despre acest subiect,fiind unul foarte complex,nu mai spun nimic despre aportul masonilor care contribuie foarte mult in favoare acestui lucru si despre multi altii.Sfatul meu fratesc pentru tine este sa incepi sa studiezi temeinic Ortodoxia si vei vedea ca multe raspunsuri vei gasi.Si eu am avut foarte multe indoieli si neintelegeri in privinta adevarului dar Dumnezeu m-a ajutat sa le gasesc,pt ca intr-adevar L-am cautat.Este foarte greu sa gasesti Adevarul in ziua de astazi,fiin atat de inconjurati de imensitatea de teorii si informatii care de care mai interesanta,dar nu este imposibil.Daca te intereseaza cunoasterea ORTODOXIEI si a ADEVARULUI relevat de ea,contacteaza-ma pe privat.Te salut cu deosebit respect si Dumnezeu sa te lumineze:)
Reply With Quote