View Single Post
  #7  
Vechi 08.01.2008, 17:24:40
robertt robertt is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 08.01.2008
Mesaje: 22
Implicit

Strajeru, iti multumesc pentru raspunsul tau.Ai spus undeva "extraterestri=demoni".Am mai postat undeva acest articol care mi-a schimbat intreaga conceptie despre Dumnezeu si m-a facut sa fiu complet dezorientat in credinta mea si aproape sa-mi pierd dragostea pe care am avut-o pentru El(nici mie nu-mi vine sa cred ca s-a intamplat asta:( ):
""Cred cã la «vârf» se ºtie foarte bine despre Eris/Nibiru. Pregatirea psihologicã a oamenilor cu Sosirea Zeilor este în plinã desfãºurare. Douã ºtiri mi-au atras atenþia în acest sens: (1) Anunþarea descoperirii unei planete asemãnãtoare cu Pãmântul, cu temperaturi de 0-40 grade Celsius, locuibilã. Distanþa la care se aflã ºi constelaþia nu cred cã sunt importante. (2) Pe 29 aprilie 2007, la «Top stories», CNN anunþa cã a fost reconstruitã Arca lui Noe ºi e gata de a naviga!...
(Fragment dintr-o scrisoare adresatã de cãtre scriitorul Cristian Negureanu lui George Roca, redactor al revistei AGERO, mai 2007)

Analiza textelor sumeriene, asiriene, babiloniene ºi hitite a angajat, dupã cum spunea Zecharia Sitchin în A Douãsprezecea Planetã (Editura Aldopress, Bucureºti) o armatã de savanþi timp de mai bine de un secol. Studierea separatã a textelor menþionate, a Manuscriselor de la Marea Moartã (Cartea lui Enoh este contemporanã cu scrierile sumeriene), a Bibliei, Coranului etc. nu va conduce la nici o explicaþie coerentã pentru aflarea modului de formare a Pãmântului, pentru înþelegerea felului în care au apãrut oamenii pe Terra, a rolului lor în Univers etc., deoarece textele amintite se completeazã între ele.
În cele ce urmeazã voi puncta principalele etape din istoria omenirii, aºa cum ar reieºi dintr-o abordare sinteticã a lucrãrilor menþionate. Detalii în Sosirea zeilor (www.miracol.ro):

În urmã cu 445.000 de ani , anunnakii/ elohimii/ dumnezeii conduºi de Enki (Ea sau Azazel) au venit pe Pãmânt de pe planeta Nibiru (în prezent denumitã Eris) ºi au întemeiat Staþia Pãmânt I - Eridu, în sudul Mesopotamiei.
Anunnakii cãutau aur pentru protejarea atmosferei planetei lor ºi au construit spaþioporturi în diferite zone ale Pãmântului.

În urmã cu 400.000 de ani, pe Pãmânt soseºte ºi Enlil/ Isus, fratele lui Enki, amândoi fiind fiii lui Yahweh/ Anu, Conducãtorul planetei Nibiru/ Eris, care înfiinþeazã oraºul Nippur. Când am înþeles adevarata relaþie dintre cei trei am fost extrem de surprins. Nu mai citisem nicãieri aºa ceva. Din fericire, dupã câteva luni, în cartea lui C. G. Jung, Psihanaliza fenomenelor religioase, am gãsit confirmarea: Aceastã opoziþie inevitabilã este cea care a condus deja de timpuriu la doctrina celor doi fii ai lui Dumnezeu, dintre care cel mai vârstnic se numea Satanael... Auzim vorbindu-se despre o împãrãþie de «o mie de ani» ºi de venirea Anticristului, ca ºi cum cei doi fraþi împãrãteºti ar fi stabilit o împãrãþie a lumilor ºi a timpurilor... La evreii palestinieni a luat naºtere (era o continuare a adevãrurilor din scrierile sumeriene pe care patriarhul Avraam le cunoºtea foarte bine - n.a.) doctrina celor doi fii opuºi ai lui Dumnezeu (Numele corect este Yahweh/ Anu, deoarece în originalul ebraic Dumnezeu este un plural care se traduce prin elohim. Biblia, referindu-se la primul verset din Geneza, are menþionat acest aspect în nota de subsol unde scrie elohim: Dumnezeirea - plural; pe aceºti locuitori ai planetei Nibiru/ Eris , sumerienii îi ºtiau sub numele de anunnaki - n. a.).

În urmã cu 300.000 de ani locuitorii (se pare cã erau deþinuþi) de pe Nibiru, care lucrau în minele de pe Pãmânt, s-au revoltat. Enki ºi Ninhursag (sora lui) hotãrãsc sã fãureascã un om primitiv, prin tehnici de inginerie geneticã, combinând gene de maimuþã (femelã cu genele lui Enki, oul rezultat fiind implantat în uterul lui Ninki, soþia lui Enki, care a intrat în istorie sub mai multe nume, cel mai recent fiind acela de Maica Domnului sau fecioara, confuzie grosolanã cu Maria, mama lui Isus/ Enlil, care, conform Bibliei, a avut dupã acesta 4 bãieþi ºi cel puþin 2 fete. A urmat apoi rãspândirea pe Pãmânt a acestor maimuþe-oameni, veriga lipsã a evoluþioniºtilor pe care am denumit-o HOMO NINKUS AZAZELUS. Au fost folosiþi drept sclavi pentru realizarea de construcþii megalitice, prin tehnici de ingineri geneticã fiind foarte înalþi.
Mult dupã aceea, cu aproximativ 8000 de ani în urmã, are loc O ALTÃ GENEZÃ, aceea descrisã în Biblie, în care elohimii (Anu, Enlil etc.) fãuresc om din gene proprii, prin clonare, dupã chipul si asemãnarea lor ºi nu corcituri cu diverse animale.

A urmat apoi acþiunea nesãbuitã (una din cele multe) a lui Enki, de a merge cu subalternii sãi, nefilimii (îngerii cãzuþi), pentru a lua de soþii femei din fetele oamenilor ºi de a zãmisli tot uriaºi. Decizia lui Anu/ Yahweh ºi a Adunãrii zeilor de pe Nibiru/ Eris de a distruge monstruoasele creaturi, mesager între Enki/ Azazel ºi Anu/ Yahweh fiind Enoh, ajuns pe Nibiru/ Eris.

Cataclismul universal, Potopul, în care nu numai Yahweh/ Anu i-a salvat pe Noe ºi familia sa (într - o navã de 180 m. lungime), ci ºi Enki (alt ordin încãlcat) a salvat (într-un submarin; descrierile biblice ºi sumeriene sânt total diferite) câteva dintre maimuþele azazelice uriaºe.

Izolarea în Adânc (interiorul gol al Pãmântului) a anunnakilor conduºi de Enki ºi refuzul de a mai fi primiþi (doar ocazional) pe Nibiru/ Eris, având posibilitatea de a acþiona doar pe Pãmânt, la indicaþiile lui Yahweh/ Anu.

Dupã ce oamenii adevãraþi, dupã chipul anunnakilor, au început sã se înmulteascã, la Turnul Babel, cu ajutorul navelor elohimilor, au fost împrãºtiaþi în toatã lumea, alãturi de oamenii-maimuþã.

Lupta dusã de Anu/ Yahweh ºi Adunarea zeilor de pe Nibiru pentru distrugerea uriaºelor maimuþe azazelice (cucerirea Canaanului în timpul lui Iosua, evreii fiind conduºi de navele anunnakilor), la care se adaugã diferite acþiuni de înnobilare geneticã a oamenilor adevãraþi, începute cu Noe, continuate cu Sara (soþia lui Avraam), Triburile pierdute ale lui Israel, Isus/ Enlil (fecundarea artificialã a Mariei) ºi copiii Acestuia, pânã la cazurile recente de rãpiri OZN, de sute de mii de ani anunnakii/ elohimii fiind o prezenþã continuã pe Pãmântul pe care EI l-au creeat din planeta Tiamat.

Scopul documentelor care relateaza aceste evenimente este acela de a-i sensibiliza pe oameni asupra revenirii pe Pãmânt a anunnakilor conduºi de Enlil/ Isus în vederea salvãrii ºi colaborãrii ulterioare cu aceia care îi aºteaptã.

Cristian NEGUREANU

Bucureºti, mai 2007" "
Cum ai putea explica aceste legaturi dintre documentele revelatiei divine ale culturilor de-a lungul timpului?Sincer stiu ca are un dram de S.F. in el acest articol, dar analizand lucrurile am ajuns sa cred ceea ce afirma, m-as bucura daca cineva care a studiar astfel de scrieri m-ar putea lamuri???.
Reply With Quote