View Single Post
  #6  
Vechi 03.11.2008, 23:34:46
C.tin C.tin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Mesaje: 409
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eclat_de_lune Vezi mesajul
[COLOR="Red"]Sa ramai in Biserica orice ar fi. rugandu-te si concentrandu-te asupra Sfintei Liturghii iti vor trece durerile. Roaga-te sa iti dea Dumnezeu putere sa ramai si sa induri durerile.[/COLOR] Apoi,cred eu, e o chestiune care tine de exercitiu. [COLOR="Magenta"]Mie mi se intampla, ca exact cand incepeam sa spunem Crezul sa ma apuce o stare de lesin. Bine, la mine acest lucru putea sa aiba doua cauze: fie cineva voia ca eu sa ies afara si sa nu mai ascult cuvantul Domnului ca sa nui imi fie mie bine, fie era o duminica in ajunul careia facusem ceva grav si Maicuta Domnului sau ingerul meu nu ma lasau sa intru in Biserica nefiind demna sa fiu acolo in momentul cand se preschimba vinul si paine in Trupul si Sangele Domnului Nostru Iisus Hristos ( la cate pacate am...)[/COLOR]. Roaga-te sa te poti ruga, [COLOR="Blue"]roaga-te ca sa te poti spovedi[/COLOR]. Ai credinta, rabdare si nadejde si gandeste-te ca nu esti singur. Ca e Calea cea buna, adevarata. In timp, te vei descoperi si pe tine si vei invata multe.
[COLOR="Purple"][SIZE="5"]Mai intai de toate SPOVEDANIA![/SIZE][/COLOR]
Asta ca sa ai folos de pe urma rugaciunilor!
Reply With Quote