View Single Post
  #23  
Vechi 10.07.2008, 17:23:05
7th_Brigade_TzHL 7th_Brigade_TzHL is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.03.2008
Mesaje: 478
Implicit

Cea mai mare crima din istoria umanitatii este fara indoiala rastignirea Domnului Iisus Hristos.

Referitor la a doua crima in ordinea gravitatii, opiniile pot varia foarte mult si nu stiu daca este cazul sa stabilim noi. Eu cred ca a fost Holocaustul. Dar altii pot crede ca sclavia, altii ca a invazia mongola. Doar Dumnezeu stie...

Noi nu trebuie sa confundam si sa suprapunem femeile ortodoxe romane ce au savarsit avort ca fiind persoane care vor sta la dreapta mielului la judecata finala. Pentru ca este scris:

Matei 7
21. [color=green]Nu oricine Imi zice: Doamne, Doamne[/color], va intra in imparatia cerurilor, ci cel ce face voia Tatalui Meu Celui din ceruri.
22. Multi Imi vor zice in ziua aceea: Doamne, Doamne, au nu in numele Tau am proorocit si nu in numele Tau am scos demoni si nu in numele Tau minuni multe am facut?
23. Si atunci voi marturisi lor: Niciodata nu v-am cunoscut pe voi. Departati-va de la Mine cei ce lucrati faradelegea.

Romani 9:6. Dar nu asa ca ar fi cazut cuvantul lui Dumnezeu: caci [color=red]nu toti cei din Israel sunt si israeliti; [/color]
Reply With Quote