Subiect: Monah sau laic
View Single Post
  #10  
Vechi 27.12.2009, 12:42:09
echilibru echilibru is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 27.12.2009
Mesaje: 3
Implicit duhovnicul!

Citat:
În prealabil postat de Seraphim7 Vezi mesajul
Exista perioade in viata fiecarei persoane indiferent de varsta ,cand isi pune problema sau se intreaba care este scopul ei ,care este vocatia ei.Ei aceste cazuri se intampla in special persoanelor care sunt ortodox-practicante,dar pot avea asemenea revelatii si persoanele care nu sunt practicante sau care nu sunt ortodoxe.Eu pun problema aici intre a alege viata monahala sau cea mireneasca,ati avut vreodata acesta ,,dilema",daca da cum ati abordat-o.
ce frumos.........ca vorbim despre astfel de lucruri, Doamne sa nu ne lasi! eu cred, drag frate in Hristos Domnul, ca avem nevoie doar de legatura sfanta cu Domnul care se face prin duhovnic, pe el trebuie sa-l intrebi tot ce te framanta si sa-l asculti in toate, doar asa vei alege ceea ce e de la Tatal si de la Stapana :) Scrie prin carti ca acest subiect se discuta doar cu duhovnicul, doar el , pin Harul Domnului va sti sa te povatuiasca cu adevarat, lui sa ii spui cele mai tainice ganduri , el te va povatui ce rugaciuni sa faci pt ca Bunul Tata sa-ti descopere calea............la fel si cu studiile sau acordul familiei, tot pe el trebuie sa-l intrebi si sa-l asculti! Doamne, ajuta-ne si ne miluieste!
Reply With Quote