View Single Post
  #2  
Vechi 13.09.2013, 23:33:07
cezar_ioan cezar_ioan is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.11.2012
Locație: Benidorm, Hotel Bali
Mesaje: 1.946
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dee.eduard Vezi mesajul
Ma numesc Dee Eduard Emanuel, fac 34 de ani in iunie si locuiesc in Calan.
Am tretapareza spastica, de la nastere. Am fost insurat si am un copilas pe nume Dee Eduard Stefan. Mama lui ne-a lasat in urma cu 4 ani. Am o pensie de 297 ron si alocatia copilului. Sunt in inpas nu vreau sa renut la copilul meu nici macar pt o zi.
Am cunoscut o fata care tatal ei e mana dreapta a preotului din localitatea noastra. O iubesc si tin la ea ca la ochii din cap, dar are patima paharului. Am incercat si am mers 9 vineri la rand la o manastire unde se fac slusbe noaptea. De atunci parca din ce in ce mai rau este. Sunt la capatul puterilor.
Ce as putea face? Cu cine as putea sa vorbesc? Ce acatiste as putea citi? Nu vreau sa renut la ea, imi doresc sa fac si nunta cu ea, sa intru in rand cu lumea.
Va multumesc.
Nu am înțeles în ce sens ești la capătul puterilor. În ce constă lupta ta care te-a sleit de puteri? Unde te poticnești, unde și ce anume nu merge în activitatea ta?
Poți să detaliezi un pic?
Numește concret dificultatea ta, spune-i pe nume.
Cu speranța că ți-aș putea da un răspuns de folos.

P.S.
1. Fata te iubește? Ți-a spus asta?
2. Ea ce planuri de viitor are? Vrea să se mărite?
3. Ai vorbit cu preotul despre necazul tău?
4. Ești credincios în Hristos? Obișnuiești să vorbești cu Dumnezeu? (adică să te rogi, să-I împărtășești gândurile și sentimentele tale și să Îi ceri ajutorul.)

Last edited by cezar_ioan; 13.09.2013 at 23:35:49.
Reply With Quote