Subiect: Holocaustul
View Single Post
  #446  
Vechi 15.04.2011, 14:15:03
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de calator prin ploaie Vezi mesajul
Nu ma mai urmari peste tot ca seamana a hartuire si nu-i sade bine unui crestin postitor.....Iar la opinii are FIECARE dreptul, ca-ti convine au ba! Punct! Post usor fara ispite...
Păi dacă nu vor mai fi ispispite, atunci oare la ce anume vom posti? La auotosugestie firește... căci omul se aprinde de propria sa poftă de furăciuni viclene și șjmechere ca apoi să se plângă toată ziua că iar a greșit... că nu a poftit mai mult... că omul e viceversa vicentoarsa viceglobul pământesc... și doar v-am tot zis că nu există nici un glob de pământ ci un imens glob de apă cristalină a fost în prima zi a Creației, dar și așa a existat un sus și un jos, căci Duhul Domnului se plimba pe deasupra apelor, deci pe partea de sus a imensei sfere, căci apa nu curgea spre josul sferei ci era așa ca o picătură fără lumină și întuneric era deasupra genunei de apă, și așa a apărut Cerul și Pământul apoi din apele de jos...

Deci ar fi bine ca să postim la minciună și mândrie și răutate și viclenie, căci soiul acesta de diavoli creduli și necredincioși și plini de grozaviștie nu iese decât cu post și rugăciune și cu fapte tainice de milostenie.

Asculți sau mori ca Adam și Eva. Dar unii au iubit mai mult moartea fiindcă nu au cunoscut Viața și nu le-a păsat ci au ridicat turnul cel preînalt al morților care se cred vii, adică au scris ''ascultă și slujește tu și mă laudă pe mine și nu pe Dumnezeu așa cum mă laud eu singur că singur eu aș fiii ascultat și slujit''.

Last edited by vsovivi; 15.04.2011 at 14:29:31.
Reply With Quote