Subiect: Mesaj,propunere
View Single Post
  #2  
Vechi 02.09.2008, 09:48:36
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

poi ai vrea sa jucam rolul lui cupidon? "au nu stiai" ca zeitaztilea alea cu sagetzi ale indragostirilor shi ale perecherilor nu sunt altceva decat dumnezei straini? iar ca sa facem bine pentru ochii lumii, pentru slava de la oameni ne atrage asupra-ne pedeapsa de la Adevaratul Dumnezeu fiindca nu ascultam de porunca de a nu deveni fatzarnici, de a nu fi fatzarnici...

deci ma opun la astfel de initziative... din pacate ???

shi iarta-ma pentru judecatzi... roaga-te sa nu mai spunem adevarul care osandeshte aproapele ca aia nu e dreptate ci nemultzumire pentru neajunsurile shi paiele altuia, ca nemultzumirea shi mania shi judecata altora nu e dreptate ci osandire shi barfa shi ce rasplata au gazii? gadele daca e gade, rasplata de gade va lua... deci ma iarta ca tzi-am taiat din fasha aceasta frumoasa initziativa, poate altzii o vor pricepe altfel... eu cred dinpacate ca tot spre desfranare se va duce, spre desfranare intre ortodocsi... shi atunci vor spune ca aia nu e desfranare... deci mai bine ar fi daca ar reushi sa ramana feciori shi fecioare... dar decat sa arda/tanjeasca/ravneasca/doreasca atunci mai bine sa se casatoreasca... ca de malahishti shtiintzifici e plina gLumea gLumii...
Reply With Quote