View Single Post
  #10  
Vechi 01.11.2015, 21:59:01
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Implicit

Copacele!Dragule!Ai vazut mai sus, nici unul nu rreusea sa conduca fiara.Iti pun iara link-ul?:-))))
Domnul Iisus ne-a spus paziti poruncile!Daca eu asa pot, mai slab in credinta,cu programe asta e!
DE-a lungul timpului am vazut doar doi oameni care dupa ce au calcat stramb s-au intors la sot ,sotie.Dintre ei unul a recidivat si si-a parasit sotia.
A mai ramas unul ca o "aratare" ca o minune in ochii mei .Ptr ca femeia acea(amanta) era foarte frumoasa si la un moment dat a zis STOP!Eu merg acasa!Merg la familie!!!
Dupa mine omul asta trebuie salutat de la distanta, ca pe ceva unicat.Ceva teribil si fantastic.

Tu vrei sa nu asscult de sfinti, sa ascult de tine, prietene!
Sfantul Nicodim Aghioritul a spus IN "Paza celor cinci simturi!"Sa "mrejuim ferestrele" in conceptia mea asta insemna sa punem ceva sa blocam ce e afara daca cumva e daunator ptr noi.
Eu as fi foarte atent cand as vorbi de subiectul trup:Au cazut incepand de la David incoace multi oameni.De ce e nevoie de prrogram de restrictionare.Fiindca azi e mult mai usor sa pacatuiesti ca si in vremea lui David.Atunci el s-a suit pe acoperis unde si alti oameni puteau sa il vada.Aici nu te vede nimeni.Doar duhovnicul daca vrei sa ii spui.

Despre ce ai spus mai sus, am sa scriu , zilele astea, conceptia mea.
Doamne ajuta!
Reply With Quote