View Single Post
  #285  
Vechi 30.11.2017, 22:43:02
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.993
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Jonnyw2013 Vezi mesajul
Da ,am avut mai multe zile agitate in ultima perioada. Si nu prea e sansa sa scap de agitatie in zilele urmatoare,nu intru in detalii ca e prea mult de zis. Dupa atata agitatie cred ca nu te-am inteles eu prea bine,poate ai avut si o exprimare mai neclara ptr mine frate Demetrius. Vezi m-a luat gura pe dinainte si acuma imi pare rau, dar cuvintele, uratele de ele, raman.Cred ca te-am inteles gresit ,scuza-ma.
Ma bucura mult acest mesaj al tau, dar mai mult ma bucura smerenia ta si reconsiderarea atitudinii de a vedea situatia.
Domnul sa te ajute si sa linisteasca sufletul tau!

Citat:
Lucrez in domeniul tehnic ,sunt genul de om care imi place sa spun totul foarte simplu.Si legat de dublarea pacatelor marturisite , Dumnezeu cred ca a lasat mullte vorbe ca sa ne temem, sa nu batem campi,si daca continuam in greseala ne va fi mai rau,dar daca la un moment dat ne oprim din greseala,nu numai ca nu le dubleza dar chiar sterge pacatele si vin binecuvantarile.
Frumos ai zis ca Dumnezeu sterge pacatele, dar n-ajunge sa nu le mai facem din diferite motive, ci numai daca le constientizam ca pacate, adica numai daca le depistam in faptele noastre, le regretam, le spovedim si le... "convertim"(le eliminam din optiuni).
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)
Reply With Quote