Subiect: Cateva cuvinte..
View Single Post
  #8  
Vechi 17.06.2019, 18:14:15
PocsanCatalin PocsanCatalin is offline
Member
 
Data înregistrării: 28.02.2017
Mesaje: 49
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Dar esti sectar cum am zis???

Ca vad ca nu infirmi iar la profil nu zici nimic.

Lupi in piei de oair... Vand adevar... Otravit care omoara turma adevarata.

Nu recitarea din Scripturi iti aduce mantuirea ci intelegerea Scripturii.

Cei care recita izolat din Scriptura nu au in ei invatatura lyu Hristos.


Degeaba pomenesti "Cuvantul", si demonii il pomenesc si se tem de el, pomeneste-mi de Biserica si de invatatura ei, de comunitatea lyi Hristos care talcuieste cuvintele lui.

Multi entuziasti putini priceputi.

Hristos a takcuit evreilor Scriptura, in sensul ei deplin?

Crezi ca esti trimis de Dumnezeu sa talcuiesti tu dupa capul tau cuvantul???
Daca am scris pe site-ul crestinortodox, ce ti se pare ca sunt? Mi-ai raspuns atat de repede, presupun ca teama de a nu cadea din ochii oamenilor, datorita a ceea ce ti-am scris, te-a impins sa-mi raspunzi in graba, prietene.... Sa stii ca intr-un fel am stiut ca voi fi atacat, insa am sperat ca asa ceva nu se va intampla... in fine, totul este spre bine, asta este o invatatura pentru mine, sa stau drept in fata celor ce ma judeca.

De ce continui sa ma judeci, cu nimic n-am gresit, si totusi tu continui sa ma judeci, de-am iesit din Cuvantul Domnului, te rog sa-mi arati spre a ma indrepta..

Stii ce este mai frumos, desi sunt ortodox, nascut aici in Romania si botezat tot aici, in credinta ortodoxa, nimeni, niciodata, nu m-a impins catre Domnul Iisus Hristos, ci eu insumi m-am dus catre El, evident, la chemarea Domnului.Totusi, nu sunt mai presus de nimeni, sunt la fel ca tine si ca toti ceilalti oameni de pe Pamant, nu sunt lipsit de pacate.
Reply With Quote