View Single Post
  #104  
Vechi 30.04.2008, 14:18:09
ancalpop ancalpop is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 08.11.2007
Mesaje: 118
Implicit

Citat:
În prealabil postat de pauldani
crestinii ca unii din cei care posteaza aici(si eu..) ma fac sa-mi fie scarba si sa nu vreau sa traiesc o viata imbisericita si cu siguranta sa nu vreau sa mai citesc din postarile de aici...vorbiti de smerenie, dar habar n-aveti ce e ...va judecati unii pe altii mai rau decat paganii..
daca eu sunt unul pierdut, vreti sa-mi spuneti ca sunteti ai lui Hristos?!...si sa nu-mi vorbiti de mustrarea Sfintilor Parinti pentru ca suntem vai de capul nostru ca sa mai vb de ei.....
ar trebui sa-mi miscati sufletul cand va citesc, unde e Sfantul Duh in ceea ce scrieti?, cati va rugati inainte sa postati ceva?, cati cereti ajutorul Celui ce poate sa spuna ceva smerit?...judecati-va si certati-va pe baza mintilor voastre, nu mai puneti la mijloc Sfintii Parinti ca nu suntem vrednici sa le citim scrierile........
Ai dreptate. Cine nu se poate abtine sa faca atac la persoana ar trebui sa intre pe privat. Dar oricum nu trebuie sa te scarbeasca pe tine incat sa nu vrei sa mai duci o viata crestineasca, pt ca nu reprezentam noi cei care postam aici biserica chiar daca ne place sa o credem. Iertati-ma.
Reply With Quote