View Single Post
  #4  
Vechi 21.09.2011, 10:14:17
spre_rasarit spre_rasarit is offline
Banned
 
Data înregistrării: 29.08.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 544
Implicit

Iubeste pe aproapele ca pe tine insuti caci ceea ce faci aporoapelui, tie iti faci.

Daca opresti moartea aproapelui, moartea ta o opresti.

Daca pierzi sabia ce vine asupra aproapelui, pierzi sabia ce vine asupra ta,.

Daca ai omorat pe aproapele, salveaza viata aproapelui ca sa iti salvezi viata ta si sabia sa nu mai cada pe tine.

Daca ai omorat pe aproapele roaga-te pentru sufletul lui si mantuirea lui ca acum aproaPELE OMORAT NU MAI POATE FACE NIMIC PENTRU EL. DACA APROAPELE A FOST NEBOTEZAT ROAGA-TE LA IISUS SA-L BOTEZE SI SA-L CUMINECE SI SPOVEDEASCA. DA ACATISTE LA MANASTIRI PENTRU ASTA. FA MILOSTENIE IN NUMELE LUI.

Du-te si opreste un avort daca ai facut avort si vine sabia asupra ta. Du-te la o clinica de avort si invata femeile sa nu faca avort sau ajuta o femeie de acolo cu servici sau bvani sa nu ajunga la avort.

Cum sa opresti un avort?Da bani la o asociatie anti avort. Participa la activitati anti avort, demonstratii anti avort. Infiinteaza o clinica anti avort langa o clinica de avort ca acestea salveaza mii de vieti. Invata femei impotriva avortului si fereste-le de propria ucidere. Da BANI, HAINE MANCARE LA VALEA PLOPULUI SAU FA O VALEA PLOPULUI IN ORASUL TAU. Roaga-te lui Dumnezeu sa te ajute sa salvezi vieti.

DACA VREI SUCCESS GARANTAT ROAGA-TE LUI DUMNEZEU SA FIE BRATUL TAU IN ACEASTA OPERATIE.

Spune asa:

Bunul Dumnezeu forteaza-ma sa ma mantuiesc si sa salvez vieti si la fel forteaza cat mai multa LUME.

Daca salvezi vieti sau suflete de la moarte, cand iti va veni timpul la moarte, viata ta va fi prelungita ca si tu ai prelungit viata apropelui. Asa ca nu trece cu vederea nici o oportunitate de a salva vieti.

Am avut odata un coleg de servici ce facea o vrajitorie de asta estica numita parca qi qong. Si stiam pericolul ca dupa moarte poate ajunge in foc si ma gandeam, sa vorbesc cu el, sa nu vorbesc.

Pana la urma aud o voce zicand: Daca nu salvezi pe colegul tau sau viata colegului tau o sa mori.

M-am speriat si am vorbit cu el, l-am rugat pe Dumnezeu sa ma ajute si colegul meu a incetat sa mai faca ce facea.

Cativa ani au trecut si viata mea era la cumpana si atunci mi-a aparut Iisus si am vorbit cu el, fata in fata , in realitate nu in somn sau viziune, si imediat dupa aceea viata mea a fost salvata si caile mi s-au descucat. In mintea mea eu cred ca ce s-a intamplat s-a intamplat pentru ca am salvat pe colegul meu si pentru ca ceea ce faci aproapelui, tie iti faci.

Daca viata iti e in pericol, roaga-te atat pentru salvarea vietii tale si IN SCHIMBUL ACESTEI SALVARI SA TE LASE DUMNEZEU SA SALVEZI VIETI.

CHIAR SI DACA NU AI NECAZ roaga-te ca pentru poisibilitatea de a salva vieti CA NU STII CAND AI NEVOIE SA FII SALVAT/SALVATA.

Last edited by spre_rasarit; 21.09.2011 at 11:01:39.
Reply With Quote