View Single Post
  #10  
Vechi 06.09.2011, 22:53:57
LaPetiteMoc LaPetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 18.08.2011
Locație: sub cerul lui Dumnezeu
Religia: Ortodox
Mesaje: 177
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Raluca1905 Vezi mesajul
am trecut de cateva ori pe langa acea biserica cand am mers in acel oras .... 15-20 metri de ea , dar nu am intrat in ea vreodata , eu am visat-o exact asa cum este in realitate in interior. am stiut sa ajung acolo in realitate pentru ca am recunoscut strada

eu recunosc nu merg tot timpul la slujbe , merg doar cand simt nevoia, o data la ceva timp , poate sa fie o saptamana , o luna, doua luni ... nu mai fusesem cam de 3 saptamani la o biserica si nici nu simteam nevoia (nu aveam in plan sau in gand)
Raluca, am avut "n" vise de acest gen. Dupa primul m-am dus la parinte sa vorbesc cu el si cand a auzit ca vreau sa discutam despre vise a strigat dupa preoteasa sa-i aduca matura! ("N-avem decat aspirator!" - i-a raspuns ea glumind) Mi-a spus ca mai bine nu dau importanta acestor vise. Pe moment nu am inteles de ce, iar visele de acest gen au continuat sa apara. Unul din ele imi staruie si acum in minte. In momentul in care sufletul meu a acceptat ca duc doar la ratacire, si visele au incetat sa ma mai tulbure. Diavolul are curaj atata vreme cat omul este confuz, ratacit in ganduri. Cand omul e convins si crede cu adevarat ca visele nu sunt bune pentru sufletul lui, diavolul nu mai are nicio putere.
Reply With Quote