Subiect: Filmul "AVATAR"
View Single Post
  #52  
Vechi 15.01.2010, 01:58:00
maria-luisa maria-luisa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2009
Mesaje: 1.073
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AteulCelRau Vezi mesajul
Ma fascineaza perceptia voastra a realitatii. Nimeni nu percepe realitatea pentru cea ce este, cu toti ne amagim cu o realitate ce e defapt 95% imaginatia naostra. Ce ma intereseaza la voi e ca mai toata lumea isi creaza o realitate cofortabila ca sa traisca fericiti, voi crestinii seriosi va creati o realitate in care va chinuiti in nenumarate feluri si va impuneti nsite limite absurde, si va consolati cu cele ma vagi si slabe senzatii fabricate numai in capul vostru. In alte cuvinte dupa ce ca va inchideti in propria lume va mai si faceti acea lume miserabila.
O poveste:
sunt o fetita care cauta adevarul. cauta sa afle de ce a fost lasata singura in intuneric. cauta sa afle cine i-a furat jucaria pe care o iubea atat de mult. mama si tata nu sunt. Au treburi de facut. e mai bine pentru ei sa se certe... dar jucaria mea, unde e? unde au ascuns-o? a venit un om rau in visul meu si mi-a zis "nu ai nici o jucarie! nici mama, nici tata, esti singura si termina o data cu fleacurile astea de copil mic! tot ce ai esti tu! Nu exista nici Mos Craciun, nici Fat Frumos, doar tu"...
Reply With Quote