Subiect: Filmul "AVATAR"
View Single Post
  #56  
Vechi 16.01.2010, 01:04:20
cristinamaria cristinamaria is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.04.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 292
Implicit

Citat:
Ce te face sa crezi ca noi cautam raspunsuri aici pe forum?
Da ce cautati? Nu aveti cui sa va adresati intrebarile?

Citat:
Eu cel putin nici aia nici aia. Prima varianta poate fi foarte periculoasa pentru credinciosii trecuti de o varsta nu prea inaintata. A doua varianta, ma face sa zambesc. Un zambet amar la gandul ca aveam sanse sa raman prizonier in rai.
Pai si atunci cum se explica prezenta ta pe forum? "Nu e nimic si totusi e..."? Nu vrei nimic dar totusi te bagi in discutie? Prima varianta n-am vazut sa se intample pana acum niciodata pe forumul asta, te rog sa ma contrazici daca ai informatii mai corecte, iar periculoasa nu e, intrucat crestinul iubeste mai presus de orice adevarul, oricare ar fi el. Raiul nu ia prizonieri, asta e o tehnica specifica iadului, Adam si Eva au fost alungati din rai pentru a fi pedepsiti, nu inchisi in iad. Iar in rai nu poti ajunge din greseala, fara sa vrei, si cum tu nu vrei, nu vad sa te pasca pericolul asta al prizonieratului.

Citat:
Mult mai mult imi doresc sa fac impresie in alte medii!
Si cine te impiedica? daca mediul asta iti e indiferent de ce-l vizitezi?

Citat:
Si revenind la Avatar, mi-a placut ca a strecurat cateva ironii la adresa celor care ataca evolutionismul. In rest, efecte speciale si nimic mai mult. Scenariu previzibil si clasic de Hollywood. Actori fara prea multe sanse de a-si arata talentul care in cele mai multe cazuri lipsea oricum. In schimb, muzica buna.
Care erau ironiile alea? Gusturile tale muzicale sunt ..... ale tale. Daca zici tu ca ti-a placut muzica foarte bine, macar nu te-ai dus degeaba.
__________________
Imparatia lui Dumnezeu nu vine cu pandire. - Sf. Teofan Zavoratul
Reply With Quote