Subiect: Ajutati-ma!!!
View Single Post
  #1  
Vechi 14.06.2006, 17:37:26
arifa arifa is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 09.06.2006
Mesaje: 14
Implicit

Buna!Vreau sa va spun ca am o problema foarte mare, si ma gandeam daca poate cineva sa ma ajute cu cateva sfaturi.
Am invatat la o scoala de la tara si eram una dintre cele mai bune eleve, am mers apoi la oras la cel mai bun liceu la care am intrat a 14-a, in 4 ani de zile am reusit sa fiu a 5 ceea ce ma bucurat enorm, vreau sa va spun ca aveam o forta de a invata care ma depasea puteam sa fac orice imi propuneam. Dupa ce am terminat clasa a 12-a am vrut sa dau la fac de Drept din Bucuresti, dar parinti mei au considerat ca e mai bine sa merg la Craiova.Atat de tare am inceput sa urasc facultatea asta ptr ca m-au pus sa merg acolo, fiind printre cei mai buni Bucuresti sau Cluj erau locatiile spre care trebuia sa ma indrept,drept ptr care nu am reusit sa iau nici un examen.Dupa ce am vb mai mult cu parinti mei i-am convins sa ma lase sa ma inscriu in nou in anul 1 la Bucuresti.Au acceptat saracii astfel ca m-am inscris in anul 1 dar nu la Drept(desi nu pot sa inteleg de ce?)ci la Geografie.Am reusit sa intru la buget, m-am chinuit un an intreg dar nu stiu ce am de nu reusesc sa-l termin.Nu pot sa invat pentru examene,intradevar pe cele care le dau le iau cu 9,10....dar pana acum am vreo 8 restante din 10 pe primul sem iar pe al doilea am fost doar la 2 la care la unu am luat 10 iar la unu 9,si nu erau ex usoare, dar atat mai mult nu mai pot.....si nu inteleg de ce?Nu stiu ce am de nu pot termina anul 1.Cred ca daca as reusi sa termin anul 1 la orice facultate atunci as reusi sa termin si facultatea,,,,,,VA rog care poate sa ma ajute cu niste sfaturi....Ca sunt pe punctul de a renuntat si al aceasta....VA ROG din toata inima AJUTATI_MA!!!!!
Reply With Quote