Subiect: Postul negru
View Single Post
  #747  
Vechi 19.03.2024, 14:17:44
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

A inceput postul Pastelui cu rugaciuni de Credinta, dupa invatatura si cu 3 zile de post negru. De miercuri sau joi poti lua putina apa sfintita si bucatele de anafura si asa cum sunt dezlegari de mila ca sa te pregatesti prin umilinta si smerenie tainica pentru spovedire, iertare si impartasire.

”Doamne si stapanul vietii mele, milostiv fii mie pacatosului, nu-mi da mie duhul trandaviei mele ca a lumii, al grijii de multe griji lumesti-satanicesti, al iubirii de parvenire antihrista pentru stapanire de sclavi si al grairii ”sfinte” in desert ca ”dreptati”, ”proorociri”, ”mantuiri” si ”intelepciuni”. Mie, daruieste-mi duhul curatiei inimii intru acoperamantul preacuratei tale Maici si de acolo curateste-mi-le pe toate, al Harniciei duhovnicesti rabdatoare pana la sfarsit, al cugetarii smerite in aparatul mental constient si responsabil pe Calea Credintei si daruieste-mi si duhul multei iubiri nepacatoase, de Dumnezeu, cu multa mila nepacatoasa de apropiati, si toate tinute in vietuire cu credinciosie fara pic de indoieli si de primiri straine necuvincioase ca la bordelatoria turnului babel cu cersetorie, cantina si trufie. Asa daruieste-mi Doamne Imparate, slugii tale, ca revenind sub stapanirea ta sa-mi vad pacatele si smintelile mele si sa nu acuz sau sa osandesc pe aproapele meu pentru lene si nemiscare intro statie sfinversata. Fara numar am gresit Doamne Parinte mintind ca am gresit cu numar mic asa ca Doamne Iisuse Hristoase-Cuvant si Duhule Sfant iertati-ma ca-s decat un viclean bogat risipitor in desfranari si smintzisor ipocrit nemultumitor, si iata, tot nemultumind si neascultand ajung rupt de Tine, sarac si ticalos, cersetor milogar ce se da victima vrednica nedreptatita, ca jucand si inseland sa scape mai usor de mustrarile tale....in pierzare ca naivul credul tzepuitor.”

Postul si rugaciunea e o pregatire sincera si serioasa, simpla, relaxata, linistita pentru cuminecarea cu Domnul, pentru a ramane apoi in credinta credincioasa, in Harul Iubirii Sfinte si in Cuvant (fara indoiala trufashe pentru cunostintele desarte ale vietii mincinoase si fara grozfinversarea tupeista a ipocrismului indelung tradator, plin de nemultumiri si sarcasme nebune, scrasnind in noaptile mintii pe sub musteti ca un fiu al rautatii). Toate traite cu Pacea Domnului si trebuie multa linistire mereu si rabdare oricat iti vine sa disperi haituit cand revenind in sine iti dai seama de cat de mare fricos tradator ascuns esti, o bestie ce se antreneaza sa iasa cu masca pe figura la lumina sa mai toooot vicleneasca ingamfat si laudaros ca un idiot plin de nerusinari obraznice cu valoare de mare onoare de mare putoare de foarte mare energie muncitoare, numai la vremelnicii daramabile bune numai, numai, numai pentru gunoaie.

__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 02.04.2024 at 16:39:37.
Reply With Quote