View Single Post
  #3  
Vechi 22.10.2011, 00:51:12
Seraphim7 Seraphim7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.12.2009
Mesaje: 1.049
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andrewww Vezi mesajul
Ce parere aveti despre Martorii lui Iehova,chiar acum cateva zile am interactionat cu o asemenea persoana pe strada care impartea pliante,dupa ce am vazut ce scria am refuzat sa primesc,nu ca ar fi avut vreun impact asupra mea,dar poate prin atitudinea asta inceteaza si ei sa mai recruteze persoane in acest mod.

Ce este de facut,pentru aceasta secta,distrug vieti si la propriu si la figurat !
Martorii lui Iehova...si celelalte culte neoprotestante,toate ne sperie,ne inspaimanta....Ce este asta,fugim de ei de mancam pamantul..si inca ne numim crestini,pai luptati dragii mei.cum ?pai toti facem cateheza nu numai preotul,el face cu noi dar cu ceilati cine face,noi cand ne intalnim cu ei pe drum,la facultate ,la serviciu.cand vine la tine tu fugi de el,intampina-l cu dragoste.Ei vad in noi pe cei pacatosi,a pai ortodcsi beau,fumeaza,injura.Haideti sa schimbam acesta pseudofata a ortodcsilor,si sa iesim cu imensa ,,munitie''a ortodcsiei....Te sminteste,pai tu ai deplinatatea adevarului,daca te sminteste e vina ta,nu ai ocredinta stabila,nu crezi cu toata fiinta ta in adevarul pe care pretinzi ca il detii....deci spun-el...Haideti fratilor sa facem treaba ca ne dau imediat clasa saracii neoprotestanti...spun ,,saracii''ca ei inca nu si-au luat faruri anticeata,inca merg legati la ochi,dar isi vor da seama ca au nevoie de mai mult si unde vor venii? la noi ,pai noi fugim de ei.....sa nu facem pe sfintii si sa fim cum a fost si Iisus....
__________________
Esenta fiintei tale sta in insasi picatura de iubire ce atarna de spiritul tau.
Reply With Quote