View Single Post
  #291  
Vechi 14.08.2010, 17:44:22
Doriana Doriana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.11.2009
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 2.619
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anatolie Vezi mesajul
Imi pare rau ca zic "urasc" dar pentru ceea ce fac nu imi plac deloc.
Pai...sa-ti para rau...Caci prin faptul ca urasti te cobori la nivelul celor pe care ii urasti si se alege praful de toata dreapta ta credinta.
Martorii sunt si ei oameni ca toti oamenii, sunt altii mult mai rai ca ei...Unii Il cauta pe Dumnezeu altii nu; unii urmeaza sa-L gaseasca, altii Il vor ocoli probabil toata viata...Cei mai multi au nevoie de ajutorul celor ce au gasit credinta ca sa o gaseasca si ei.

Odrade, ce au de castigat martorii? Cam ce ai tu de castigat ortodox fiind. Fiecare e invatat ca numai religia lui e buna si se lasa leganat de aceasta confortabila iluzie: "Religia mea ma va mantui". Dar faptele fiecaruia dovedesc daca a gasit sau nu credinta. Caci, de fapt, credinta in Hristos mantuieste. Iar aceasta credinta nu poate fi imitata sau falsificata. Ea se vede de la o posta din faptele si atitudinile noastre.. Asa sa ne ajute Dumnezeu!
__________________
"Iar mie, să nu-mi fie a mă lăuda, decât numai în crucea Domnului nostru Iisus Hristos, prin care lumea este răstignită pentru mine, și eu pentru lume!" Gal 6:14