View Single Post
  #35  
Vechi 08.01.2015, 17:04:24
abaaaabbbb63
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Florin-Ionut Vezi mesajul
Nicidecum.
Stiu pe cineva care a tinut o dieta pe baza de pepene rosu. In 5 zile a inceput sa o doara stomacul, s-a oprit, s-a dus la doctor: ulcer.

Citat:
În prealabil postat de Florin-Ionut Vezi mesajul
Mai exact pauza binemeritată sistemului digestiv după o viaČ›ă de procesare aproape continuă a hranei.
Singura problema este ca sistemul digestiv nu este menit sa faca pauze asa lungi.

Citat:
În prealabil postat de Florin-Ionut Vezi mesajul
Doar un pic pînă treci pe metabolismul catabolic. Se refac prin exerciČ›ii sau dacă ai o viaČ›ă activă.
Adevarat

Citat:
În prealabil postat de Florin-Ionut Vezi mesajul
E adevărat că te miČ™ti cu încetinitorul, dar asta nu te împiedică să ai un program obiČ™nuit.
Depinde ce job ai :P Daca esti medic, inginer, etc, incetinitorul poate costa scump!

Citat:
În prealabil postat de Florin-Ionut Vezi mesajul
ConsecinČ›e ale detoxifierii. Semn că iese otrava afară. Dar Č™i din cauză că inima bate mai rar.
Nu exista termenul de "detoxifiere" in biologie. Nu te ajuta cu nimic faptul ca nu mananci nimic inafara de apa o saptamana. Organele tale se ocupa incontinuu de detoxifiere, si nu au nici o problema in a face asta daca sunt sanatoase (adica sa nu bagi cateva sticle de vin pe zi in tine). Singurul lucru pe care probabil o sa-l simti o sa fie efectele unui placebo.


Citat:
În prealabil postat de Florin-Ionut Vezi mesajul
Nu știu, dar nu cred.
Pai de unde sa-ti iei fierul? Sau alte minerale, vitamine si nutrimente? Apa nu are destul... nici pe aproare. Lipsa de vitamina C iti slabeste imunitatea. Sunt multe lucruri care pot merge prost.

Citat:
În prealabil postat de Florin-Ionut Vezi mesajul
Dacă ai probleme grave cu ele nu ai voie să faci aČ™a ceva. E adevărat că sînt suprasolicitate în post, deoarece corpul se curăČ›ă.
Cum am zis mai sus, corpul se curata incontinuu, cu exceptia exagerarilor.

Citat:
În prealabil postat de Florin-Ionut Vezi mesajul
Am terminat multe sesiuni cu bine, de la 5 zile de post total pe timp de vară cu activităČ›i fizice pînă la 26 de zile doar cu apă cu serviciu, lucrat nopČ›i, costruit diverse, renovat, cărat greutăČ›i Č™amd.
Fiecare dupa cum este construit. Probabil ti-ai obisnuit corpul bine.


Citat:
În prealabil postat de Florin-Ionut Vezi mesajul
Prea multe proteine în timp se transformă în carbohidraČ›i care devin grăsime. Apropo de dieta ketogenică, low carbo.
Pe parintii mei a mers. 20 de kg slabite si mentinute, analizele au iesit mai bune ca inainte de dieta. Dar tot, asta difera de la persoana la persoana.


In concluzie, solutia nu este sa nu mananci deloc, ci sa mananci mai putin, si sa faci miscare fizica.

Last edited by abaaaabbbb63; 08.01.2015 at 17:12:05.
Reply With Quote