View Single Post
  #8  
Vechi 15.05.2018, 01:30:56
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Sunt foarte multe familii in situatia asta,nu este doar un caz izolat.
Atat de comun este incat s-a impamantenit si mamele isi invata tacit fiicele sa rabde,sa taca ca sa "aibe tati pt copii".


Nu stiu daca este mai bine sa ai un barbat langa tine de gura lumii dar sa fi batuta si nefericita in dosul gardului...plus sa aduci pe lume copii care la randul lor vor avea probleme fie de anxietate,neliniste, neincredere in sine sau vor ajunge sa-i vateme pe altii,oameni nevinovati.


Multe fac oamenii din mandrie,sa apara altfel in societate,in general sa apara realizati...Insa oamenii cu adevarat realizati sunt putini,foarte rari.
Oameni cu o familie linistita si fericita sunt putini.
Cei mai multi sunt astia,cu fatadele ascunse.

Nu este rau ceea ce alegi tu pt tine. Tu ai dreptul asta! Dar este de neindurat sa alegi pt altii, adica sa alegi prost pt copii tai care in mod sigur doresc o copilarie fericita ,nu scandaluri si violenta care ii sperie.
Nu stiu ,poate gresesc dar imi pare ca genul acesta de greseli se platesc "sus".

Sotul tau nu traieste crestinismul in adevaratul sens al cuvantului; traieste o minciuna.
Este inacceptabil sa traiesti ca un om al bisericii model,sa nu lipsesti niciodata de la Liturghie si sa canti in cor iar in timpul liber sa-ti tratezi nevasta atat de prost!

Sa va dea Domnul bunul gand la amandoi sa luati decizii bune si sa va ganditi si la binele copiiilor ,nu numai la ce zice lumea sau rudele.

Daca duhovnicul nu va ajuta,poate incercati la un consilier de familie cu experienta ,desi ma indoiesc ca sotul ar fi de acord sa mearga la genul acesta de activitati.
Banuiesc ca nu l-ati confruntat despre aceasta problema si nu ati discutat-o fatis, la nivelul de ultimatum?
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote