View Single Post
  #2  
Vechi 06.09.2018, 23:50:24
Ali Baba Ali Baba is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.10.2017
Mesaje: 707
Implicit

mare Ti-e gradina!!!
de ce crezi, ma, ca lui Dumnezeu i-ar placea ca tu sa suferi? de unde poate scoate cineva o asemenea blestematie pe gura si s-o mai si scrie? de unde pana unde ar dori Dumnezeu ca oamenii sa fie bolnavi si tristi? asta e dementa deja...

in fine...
eu am coloana paradita. hernie de disc si polidiscopatii, jale mare. daca n-am grija si ridic ceva aplecat sunt gata, totdeauna trebuie sa evit sa fac efort, orice efort, aplecat. in urma cu 4 ani chiar am lesinat, cred ca din cauza durerii, banuiesc ca durerea ar fi fost insuportabila si organismul mi-a dat un shut down de cateva minute, mai degraba un restart... rezolvarea ar fi o operatie, dar unde? plus ca mi-e si frica... mai mult de perioada ulterioara de repaus si de recuperare, asta in situatia in care ar reusi operatia.

deci, lasa tampeniile si incearca sa rezolvi situatia, cu durerea te obisnuiesti si mergi inainte, problema este ca poti sa cazi la pat si atunci pici pe seama celor din jur, deci trateaza-te! si protejeaza-te. si fii mai exact, cum adica te doare spatele? ce zona? cele mai mari probleme ale mele sunt in zona lombara.
__________________
Dar Duhul spune lămurit că, în vremurile din urmă, unii se vor lepăda de credință, ca să se alipească de duhuri înșelătoare și de învățăturile dracilor, abătuți de fățărnicia unor oameni care vorbesc minciuni, însemnați cu fierul roșu în însuși cugetul lor. Ei opresc căsătoria și întrebuințarea bucatelor pe care Dumnezeu le-a făcut ca să fie luate cu mulțumiri de către cei ce cred și cunosc adevărul.
Reply With Quote