View Single Post
  #100  
Vechi 05.10.2016, 23:25:38
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Parerea mea e ca oricine ajuta facebookul intru sporire cu propriile date si mult timp dat de Dumnezeu, merita sa i se intample una din fazele gen intoxicare cu propaganda si aberatii, cadere in ridicol, barfa la adresa lui etc, asta e viata fiecare plateste pentru propria prostie, nu poti sa plonjezi intr-o apa murdara si de mica adancime si dupa sa te plangi ca ti-ai rupt gatul sau ca ai luat raie de la animalele care se scalda acolo.
Ce am mai spus tinerii sunt luati "pe sus" sa intre in treaba asta,concret,teme si
anumite lucruri date pe grupuri pe Facebook.E un curent de la care tineri greu se
pot impotrivi.
Partea proasta e ca si tu ca parinte ,multi nu stiu ce sa le spuna, si daca nu ai niste
indrumatori in directia asta e de rau.Uneori tanarul sau copilul asculta nu de
parinte ci de niste modele din viata rreala. Am auzit ca deja in America sunt
vedete care nu mai au Retele dinastea .Am citit tangential ceva, sper sa mai gasesc
material desprre asta.Cred ca s-au prajit, gen cum a patit-o gimnasta amintita Gabby
Douglas(pe un topic paralel) si prrobabil au spus "NU!!!Nu mai imi trebuie!".Troli
rautaciosi fac viata grea unor persoane.
Sa revin la chestia asta cu relatii pe Facebook.Era o tanara de 17-18 ani care era
in relatia dinasta pe Facebook cu unul.Mamasa de la distanta se uita ce face.Fata
era colerica de felul ei.O data sau de doua ori pe saptamana dadea unfriend si apoi
iara se imprieteneau.Si ce zicea mama de asta ?"O gramada de tampenii puse pe zid."
E bine sa nu iti dai in stamba in public.Tragi o betie , e bine sa te culci nu sa te
vada tot cartierul.
O alta relatie dinasta.O fata care isi stia interesul ,termina facultatea si in
Facultate era prietena cu un tanar linistit ,capabil si in timpul liber lucra cu o
jumatate de norma.Ea pleca la vreo 2000 de km la master pe bani babacilor.La inhatat
sa isi faca relatie dinasta pe Facebook, cand au terminat facultatea.O relatie aiurea
nu se mai vedea scapat de ea.Chestia asta e foarte buna ptr intriganti,smecheri,profitori.
Dar ptr ce e necesara "In relatie cu" cu atat mai mult cand unul e te miri pe unde
la mii de km distanta ???
__________________
http://www.cuvantul-ortodox.ro/2011/...-ca-pe-erezii/
"€žCând am ieșit pe ușa care mă purta spre libertate, am știut că dacă nu las ura și amărăciunea în spate, voi continua să fiu în închisoare€".-Nelson Mandela
Reply With Quote