View Single Post
  #1  
Vechi 30.03.2009, 23:06:53
traianm traianm is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 05.03.2009
Mesaje: 13
Implicit Vedenie din copilarie

N-am avut parte de prea multe vedenii pana acum (din fericire, cred) dar una mi-a ramas intiparita in minte. Eram destul de mic,aproximativ 7-8 ani si la vremea respectiva nu stiam foarte multe despre religia ortodoxa, doar ce mai citeam din Biblia pentru copii (imi placea mult sa citesc din ea, aproape in fiecare seara). Intr-o noapte m-am trezit, era aprinsa lumina la mine in camera, si auzeam niste zgomote ca o voce horcaita, si am vazut cum a iesit de sub pat o aratare ciudata, arata ca un ..batran scheletic si bubos, foarte mic de inaltime, nu avea picioare, se tara, cumva ajutat de 2 cioturi de maini, nu parea sa aiba ochi si parea foarte nemultumit ca trebuia sa iasa de la mine de sub pat, horcaind in continuare. Cand am deschis ochii era intuneric la mine in camera si, evident liniste. Sa fi vazut oare un duh necurat, sau doar un vis rau? Abia apoi am auzit despre firea diavolilor, ca au fost pedepsiti sa se tarasca pe pamant... Totodata ma gandesc ca atunci nu eram asa pacatos ca acum, copil fiind, si poate din cauza asta am putut sa "vad" alungarea duhului respectiv, daca intr-adevar a fost asta...
Reply With Quote