View Single Post
  #130  
Vechi 23.04.2015, 15:03:58
Corinusha's Avatar
Corinusha Corinusha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2009
Locație: Mures
Mesaje: 1.231
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Pai sunt pentru cei bogati si cu fitze. La ei taxa aia chiar e mai nimic. Eu n-am nimic impotriva sa ia mai mult de la bogat daca bogatul e dispus sa dea.

Si acolo cat te-a costat? Asa e ca 20% din rochie in loc de 200%? :)
Apropo, cumparata sau inchiriata?

Vezi, cam la fel, ce tu nu esti cetatean al aceleasi tari, dc sa nu mergi la un restaurat fizos?
Mergi, daca te tin baniii.
1. Nici eu nu am nimic impotriva, ba ciar pe undeva mi se pare super in regula.
2.50%, dar e ff bine; am specificat ca rochi fost 500lei? A fost practic cumparata, dar am dus-o inapoi tipei care mi-a modificat-o, in caz ca o vrea si altcineva, sa o vanda sau a o inchirieze mai departe; eu oricum nu aveam ce face cu ea; era pacat de a sa stea in dulap sa se ingalbeneasca de vreme; mi-am pastrat doar voalul.
3. Sincer, restaurantele fitzoase sunt overrated; poti manca mult mai bine si mai gustos la un restaurant care nu e de fitze, atat doar ca nu platesti in plus si numele si faima restaurantului. Eu de acest restaurant am fost el mai multumita din cate am fost (ca m umblat la o gramada de nunti in ultimii 5-6 ani - suficient cat sa stiu 98% din restaurantele din oras)


Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Lasa,asa cum a fost multumeste Domnului ca ai gasit un om cu frica de Dumnezeu care a vrut sa fiti in randul lumii, nu sa stati necasatoriti ani de zile.
Stiu bine pe unii care au facut cu fite si lux,rochia de 5.000euro dar inelul...diamant evaluat la 20.000 euro...
La nici 2 luni de la nunta a batut-o pt prima oara,apoi la alte cateva luni i-a zis clar sa nu-l mai descoasa pe unde mai intarzie caci lui in mod sigur ii mai trebuiesc si alte femei!
La un an si 2 luni erau deja in divort! Femeia din aceasta istorie,oricum a fost un mare caracter caci nu s-a calcat in picioare pt banii meschinului asta care ii cumpara lucruri absurd de scumpe tocmai pt orgoliul sau.Trophy wife-o proasta care sa arate bine la bratul lui dar fara personalitate si coloana vertebrala.
Eu sunt foarte fericita si chiar ii multumesc lui Dumnezeu ca am gasit acest om minunat care mi-a devenit sot. Asa cu bune si rele, e un om cu suflet mare, oricand dispus sa ajute pe oricine si sunt convinsa ca va fi si un tata bun (abia asteapta sa raman graviduta si sa avem 1-2-3 copii).
Noi ne-am fi casatorit de mult, dar parintii s-au opus vehement ca cica "suntem prea tineri". Intr-un final dupa ce am terminat si eu facultatea, nu s-au mai opus nici ai mei sa ne casatorim (la ei separe ca era ideea saimi termin falcultatea, ca altfel n-o mai termin niciodata).

editare:
Citat:
În prealabil postat de Parascheva16 Vezi mesajul
Da si nu. Salariul preotului e impozabil, la fel si ce aduna de la credinciosi. Au explicat 3 Ierarhi treaba asta la o emisiune.
Or fi impozitate cele la care se da chitanta, dar nu toti dau chitanta sau nu pe toata suma oricum. La biserica unde m-am cununat eu, s-a dat chitanta pe care s-a specificat taxa pentru slujba de cununie; acolo s-au dat chitante si pentru donatii din cate am observat, cel putin pentru donatii ce depasesc 200 de lei am vazut cu ochii mi ca s-a dat chitanta. Pe mine m-a uimit acest lucru, pentru ca l alte biserii n-am vzut sa dea chitanta ecat daca cereai, si atunci daca nu uita de scuza "nu am chitantierul aici" (am auzit-o si pe asta la mine in cartier)

Chiar ca la pompe funebre au niste preturi de te ingrozesti, si preturile difera nesemnificativ de la o firma la alta.
__________________
Zambeste, maine poate fi mai rau.
Iarta, maine poate ai tu nevoie de iertare.
Iubeste si nu astepta nimic in schimb.
Daruieste si vei primi la randul tau.
Traieste ca si cum ar fi ultima ta zi de viata.

Last edited by Corinusha; 23.04.2015 at 15:13:13.
Reply With Quote