View Single Post
  #74  
Vechi 27.08.2011, 22:01:53
ioan_strainul
Guest
 
Mesaje: n/a
Arrow

Citat:
În prealabil postat de Paduraru Vezi mesajul
Doresc de la voi toți, în replicile de pe topicuri să nu apară mânia, orgoliul, jignirile. Trebuie să ținem cont că suntem creștini (indiferent de confesiune). Mă doare când văd uneori că apar polemici vehemente ortodocși/catolici vs. alte confesiuni. Așa ceva ar fi ideal să dispară. Corect, nici nu putem lăsa non-ortodocșii să-și susțină vehement învățăturile lor. Frați creștini non-ortodocși, vă rog frumos expuneți mai ușor dogmele voastre și nu încercați să le "sădiți" cu vehemență. Frați creștini ortodocși, lăsați-o și voi mai calm în discuțiile cu non-ortodocșii.
În rest, vă pot sfătui pe toți să vă rugați bunului Dumnezeu cu credință și cu dragoste, să mergeți cât mai des la Biserică, să faceți fapte bune cât mai multe, într-un cuvânt, să fiți bineplăcuți înaintea bunului Dumnezeu.
Am o ultimă rugăminte la dumneavoastră toți: VĂ ROG FRUMOS SĂ MĂ IERTAȚI ȘI PE MINE, PĂCĂTOSUL CEL DINTÂI!!!
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++



Multumim asa ar trebui sa fie toti care urmeaza porunca Iubitiva uni pe alti percum si Eu vam iubit pe voi.
Daruiestene Doamne Dumnezeule dragoste de tine si de aproapele nostru amin amin amin

Slavit sa fie Domnul Dumnezeul nostru acum si In veacul veacului amin amin amin
Reply With Quote