Subiect: Viata mea
View Single Post
  #2  
Vechi 28.10.2011, 17:01:38
Darkanian's Avatar
Darkanian Darkanian is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.12.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 100
Implicit

Ceea ce ai scris aici, mi se pare foarte trist. Sincer nu stiu cu ce as putea eu sa te ajut, ca sunt lipsit de orice idee sau mai rau de atata experienta in a da un sfat cum trebuie, dar iti zic doar atata. Tu ar trebui sa fii tare incontinuare, iar daca prietenul tau este cel care te scapa mereu din astfel de , momente triste, si tine la tine, inseamna ca poate te iubeste in adevaratul sens al cuvantului. Iti zic ce mi s-a zis si mie odata : " Toata astea vin cu un anumit scop, trebuie sa le induri, caci fiecarui om nu i se da mai mult decat poate duce. " Poate la sfarsitul acestor probleme, vei avea in sfarsit putina liniste. Nu stiu deloc cum as putea sa te ajut. Nadajduieste in Mila si marea Lui Iubire fata de oameni, ca iti va lumina mintea, iti va da o mana de ajutor, caci Dumnezeu este mare, iar El nu lasa la greu pe nimeni. Tinete aproape de el, mergi la Biserica, spunei unui parinte sa te ajute, incearca daca poti aceste lucruri. Iubirea adevarata nu consta, in fericirea pe care o ai zi de zi, chiar in aceste moment grele , de cumpana ca sa zic asa, va intareste pe voi doi. Iar pe mama ta, dupa parerea mea, laso asa cum este ea, daca nu o sa isi dea seama pana la urma cum sta situatia , dar tine totusi la ea. Bunica ta , sunt de aceeasi parere, laso inpace in legea ei.
Tinete tare, nadajduieste, roagate, si cel mai multe daca poti , si chiar iti recomand asa ceva, spune in fiecare zi de cate ori poti tu , cand ai sa poti, in minte, sau cu voce, cand esti singura, sau stat in pat , aceasta rugaciune: Doamne Iisuse Hristoase , Fiul Lui Dumnezeu, miluieste-ma pe mine pacatoasa !
Este o rugaciune scurta, care chiar te va ajuta sa te intareasca sufleteste.
Tinete tare, nadajduieste, roagate cat poti, roagate adesea cu smerenie, si mergi incontinuare. Sinuciderea nu inseamna nimic, ci doar atata, lasitatea de a merge mai departe. Omului nu ii este dat sa piara, dar nici sa dispere, ci sa lupte pana la capat.
Dumnezeu sa te binecuvinteze domnisoara, sa iti dea putere sa mergi mai departe si sa fii tare. Si nu uita de rugaciunea ce mica, cat poti tu sa o spui mereu ! Ai incredere " Puterea Lui Dumnezeu este mare ! "

( scuzatimi scrisul, conteaza mult mai mult sa dai un sfat bun decat sa se vada cum ai scris )
__________________
" Unde dragoste nu e, nimic nu e ! "

Last edited by Darkanian; 28.10.2011 at 17:04:02.
Reply With Quote