View Single Post
  #47  
Vechi 11.02.2010, 17:39:39
copacel
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de Jane Says Vezi mesajul
nu ajungeti decat sa-l faceti pe Hristos mincinos: pentru ca, daca asa cum spui, este Adevarul in persoana, si mai este si Calea, NU AVEA CUM sa se foloseasca de o cale incorecta, falsa, pentru a ajunge la un adevar.
De ce umbli cu subterfugii si insinuari? Nu am spus si nu voi spune niciodata ca Domnul Iisus Hristos a mintit sau a folosit "o cale incorecta, falsa".

Problema este la cei ca tine care se agata de o interpretare "incorecta, falsa".

Te rog sa-mi raspunzi la acele intrebari directe si clare pe care ti le-am pus (referitoare la starea bogatului si a saracului Lazar, dupa ce murisera).

Citat:
Īn prealabil postat de Jane Says Vezi mesajul
Care scenariu ti se pare mai plauzibil?
Nu de scenarii duceti lipsa. Iti ofer un "scenariu oficial" (semnat parintele Cleopa).Il gasesti aici:

http://www.sfaturiortodoxe.ro/drumul.htm

Spune-mi cat ti se pare de plauzibil. Iata unde duce o interpretare a invataturilor Domnului Iisus Hristos, dupa "scenarii". Gasim scene din filme horror, gen Holywood. Gasim rai fara Dumnezeu si fara Hristos, si altele asemenea.

Iar Domnul Iisus Hristos ne spune limpede: "Iata, Eu vin curand si rasplata Mea este cu Mine, ca sa dau fiecaruia dupa fapta lui."(Apocalipsa 22:12). Ce facem? Il credem pe Hristos ca va veni sa ne rasplateasca sau ne bazam pe scenarii (ca cel din link-ul postat)?
Reply With Quote